Krakowskie podświetlane balustrady ze szkła

 

Gdy byłam dziewczynką, spadłam w nocy ze schodów, schodząc po ciemku do kuchni. Nic złego wtedy mi się nie stało, najadłam się tylko strachu, nie wspominając już o strachu rodziców. Od tamtego czasu, nie lubię całkowitej ciemności. Zawsze zasypiałam przy jakiejś lampce, na wypadek nocnego przebudzenia się.

Zalety posiadania szklanej podświetlanej balustrady

balustrady szklane z podświetleniem - krakówDziś jestem starsza i nie zasypiam już przy włączonym świetle, ale korzystam z oświetlenia ledowego. Gdy dowiedziałam się, że mogę mieć szklane schody z podświetlaną balustradą, od razu przyjęłam ten pomysł do realizacji. Mój mąż wie, jak bardzo nie lubię ciemności. Mamy delikatne podświetlenie przy suficie, a nawet częściowo w meblach. Teraz czas na balustradę. W projekcie założyliśmy, że schody będą szklane, wraz z  balustradą, ale oświetlenie miało iść z góry i od strony stopni schodów. Jednak balustrada podświetlana wydała mi się o wiele ciekawsza. Tak czy siak, będąc mamą małej córeczki obiecałam sobie, że nie dopuszczę do „powtórki z rozrywki”. Ja spadłam co prawda ze schodów mając już dziesięć lat i mogło się do przydarzyć każdemu, ponieważ potknęłam się o naszego kota, ale jeśli balustrada będzie podświetlana, to wszystko co znajdzie się na schodach, będzie widoczne. Gdy pierwszy raz zobaczyłam reklamę balustrady szklane z podświetleniem – kraków, pomyślałam tylko o walorach estetycznych. Później dopiero zobaczyłam, że daje mi to jeszcze dodatkowe bezpieczeństwo. Gdy dziecko jest małe stosuje się barierki do schodów, ale gdy są już wszyscy dorośli, to co? Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Każda albo przynajmniej większość matek, będzie wiedziała co mam na myśli. Gdy raz człowiek naje się strachu, to później robi wiele, by sytuacja się nie powtórzyła. Jest mi zdecydowanie lepiej w życiu, gdy zapobiegam, a nie leczę. Moja rodzina też czuje, że o nią dbam i odpłacają mi się tym samym. Z nimi jestem najszczęśliwsza na świecie.