Kupuję duże zbiorniki na gaz wolnostojące

W domu mam ogrzewanie zasilane gazem z butli. Nie wiem nawet dokładnie jak się nazywa taki piec, ale działa on na takiej zasadzie, że wciąga sobie taki propan butan z butli i to tyle. Mam ogrzewanie podłogowe, ale pomimo tego ilość zużywanego gazu jest dosyć spora. Do tej pory korzystałem z małych butli, ale postanowiłem kupić butle o większej pojemności.

Zbiorniki wolnostojące na kilkaset litrów gazu

zbiornik na propan butan - śląskieMoże nie każdy wie, ale do przechowywania gazu można kupić zbiorniki o przeróżnej pojemności i różnej konstrukcji. Małe butle, których używa się do kuchenek to jedne z najmniejszych pojemności, jakie można kupić. Takich butli nie wolno jednak napełniać, a do ogrzewania domu zużywam kilka dziennie w sezonie zimowym. Musiałem więc zainwestować w nowy i większy zbiornik na propan butan – Śląskie to województwo, w którym jest wielu dostawców gazu. Można zatem u nich kupić zbiorniki w dobrej cenie. Nie trzeba od razu kupować czy dzierżawić wielkiego zbiornika na kilka tysięcy litrów. Taki zbiornik montuje się na stałe i można przez cały rok zasilać wszystko gazem z takiego wielkiego zbiornika. Ja zdecydowałem się na inne rozwiązanie. Kupiłem zbiorniki wolnostojące, które pomieszczą pięćset litrów gazu. Wyglądają jak ogromna butla z gazem jakiej używa się w kuchni. Taką wielką butlę stawia się w dowolnym miejscu i można podłączyć całą instalację do pieca oraz do kuchenki gazowej. Taki zbiornik tankuje raz na miesiąc do pełna i to wystarczy w zupełności.

Odkąd kupiłem do domu ogromny zbiornik na gaz to nie muszę już wymieniać co chwilę butli podłączonej do pieca. Jest to rozwiązanie zarówno praktyczne jak i wygodne. Korzystam ze zbiornika, który pomieści pięćset litrów propan butan. Jest to taka ilość gazu, która w zupełności wystarczy do ogrzania całego domu i jeszcze do korzystania z kuchenki gazowej przez miesiąc.