Kurczak w przyprawie gyros

 

W dzisiejszych czasach przykładamy coraz większą wagę do tego, co jemy. Kontrolujemy zawartość naszych talerzy, pilnując, by znajdowały się na nich produkty zdrowe i pełnowartościowe. Staramy się również poznawać nowe smaki, by jedzenie nie było monotonne, lecz sprawiało nam dużo radości i przyjemności.

Jakiej przyprawy użyć do kurczaka?

przyprawa gyrosJeśli kiedykolwiek mieliście okazję uczestniczyć w imprezie połączonej z grillowaniem na świeżym powietrzu, wiecie zapewne, jak wielką ucztę dla podniebienia oznacza tego typu spotkanie. Grillujemy najczęściej mięso – kiełbasę, kaszankę, karkówkę czy udka i piersi z kurczaka. Ten ostatni rodzaj mięsa wymaga przyprawienia, by w pełni oddał swój smak. W tym celu może się nam przydać doskonała przyprawa gyros, którą bez trudu kupimy w sklepie spożywczym. To wyjątkowa mieszanka aromatycznych składników, idealna do przyprawiania kurczaka. Jeśli posypiemy nią mięso i zostawimy na jakiś czas, nabierze ono wyjątkowego smaku i aromatu. Przyprawę gyros możemy również stosować w innych przypadkach: marynując mięso na niedzielny obiad lub smażąc kurczaka, którego następnie dodamy do popularnej sałatki. Jedno jest pewne: przyprawy tej nie może zabraknąć w naszej kuchni, zwłaszcza gdy lubimy mięso z kurczaka i często przyrządzamy potrawy na jego bazie. Soczysty kurczak z dodatkiem tej aromatycznej mieszanki z pewnością posmakuje każdemu miłośnikowi dobrego jedzenia.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że nasza codzienna dieta powinna być zbilansowana, czyli zawierać wszystkie niezbędna nam składniki odżywcze. Również mięso jest potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego wzrostu. Jeśli chcemy podać naszym bliskim pysznego kurczaka, warto użyć przyprawy gyros do przygotowania tego mięsa. Z pewnością zasmakuje ono każdemu.