Leczenie wad zgryzu

Ortodoncja to specjalistyczny dział stomatologii zajmujący się wykrywaniem i leczeniem wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych. To stosunkowo młoda gałąź medycyny, ale prężnie się rozwijająca, bowiem cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów. Leczenie polega głównie na wykorzystaniu sił mięśni szczęki przy równoczesnym zastosowaniu aparatu ortodontycznego.

Modne i funkcjonalne aparaty ortodontyczne

aparat na zęby w gdyniMusimy bowiem wiedzieć, że jama ustana jest miejscem w którym rozpoczyna się nie tylko obróbka ale również wstępne trawienie przyjmowanych produktów żywnościowych. Od tego w jakim stanie zostaną one dostarczone do dalszego odcinka naszego przewodu pokarmowego zależy nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Dlatego tak istotną rzeczą jest wczesne wykrywanie i leczenie wad zgryzu. Pomoże nam w tym doświadczony zespół specjalistów. Jeśli więc chcemy zadbać o zdrowie i ładny uśmiech musimy pomyśleć o leczeniu wad rozwojowych i nabytych twarzy. Odpowiedni aparat na zęby w Gdyni pomoże nam dobrać ortodonta zajmujący się korektą naszego uzębienia. W jego gabinecie wykonamy wszystkie niezbędne badania, zarówno wstępne jak i okresowe, zostaniemy zakwalifikowani do odpowiedniego leczenia. Możemy również skorzystać z różnego rodzaju ćwiczeń korekcyjnych. Aparat ortodontyczny dobierany jest indywidualnie, przy czym zostajemy zapoznani z właściwymi sposobami pielęgnacji i odpowiednio dobranymi preparatami do dbania o czystość i higienę.

Profilaktyka i leczenie wad zgryzu cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży. Aparaty ortodontyczne nosi wielu celebrytów, więc chętniej decydują się na nie dzieci, oraz młodzież. Zapewniają one możliwość korekty wad zgryzu, ograniczają proces ścierania się zębów co zapobiega próchnicy i chorobom przyzębia.