Lekarze od włosów

Każda kobieta chce mieć piękne włosy, lecz nie każda może się nimi pochwalić. Na stan włosów wpływa wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Aby cieszyć się bujną czupryną, trzeba działać wieloetapowo i konsekwentnie przez cały czas.

Gdzie znajdziemy lekarza od włosów?

lekarz od włosówWłosy są naturalnym tworem naszego naskórka, dlatego trzeba o nie dbać tak samo jak o skórę. Codzienna pielęgnacja powinna być podstawą każdej kobiety, która chce mieć ładne i mocne kosmki. Poza dietą, stylem życia i pielęgnacją, na stan włosów mają wpływ przebyte choroby, czy geny dziedziczone po przodkach. Jeżeli w naszej rodzinie wiele osób się zmaga z wypadaniem włosów, to duże szanse, że i nas spotka ten problem. Lekarz od włosów niemalże każdego dnia przyjmuje pacjentów z problemami skóry głowy, które często powodują nadmierne wypadanie włosów. Większość przyczyn można wyeliminować przez właściwie dobraną kurację, ale są też przyczyny o podłożu genetycznym, na które nie mamy wielkiego wpływu. W ostateczności zawsze pozostaje przeszczep skóry na głowie. Trycholog przyjmuje pacjentów w swoim prywatnym gabinecie, gdzie wykonuje dokładne badanie przy użyciu nowoczesnej kamery z funkcją kilkunastokrotnego powiększenia. Od stanu skóry głowy zależy jak będą wyglądały nasze kosmki, bo w niej znajdują się cebulki. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łupież, szczególnie tłusty, który przykleja się do powierzchni skóry i zatyka pory oraz miejsca gdzie znajdują się cebulki włosów. Tylko lekarz może postawić trafną diagnozę.

W gabinecie trychologa można też wykonać zabieg profesjonalnego oczyszczania skóry na głowie, dzięki zastosowaniu aktywnych kwasów. Wizyty u lekarz nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, więc musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni.