Mata filtracyjna i moja klimatyzacja

Chciałam zamontować w swoim domu klimatyzację. Dzięki temu miałabym zapewniony chłód w domu nawet kiedy za oknem jest straszny upał. A niektóre rodzaje klimatyzacji można także użyć do ogrzewania pomieszczenia w razie potrzeby. W zimie na pewno będzie to jakaś zaleta.

Mata filtracyjna i oczyszczanie powietrza

wysokochłonna mata filtracyjnaJednak żeby klimatyzacja działała sprawnie i nie była szkodliwa dla zdrowia to potrzebna jest do niej wysokochłonna mata filtracyjna. Taka mata musi być zamontowana w przewodach klimatyzacji. Jest to rodzaj filtra który zatrzymuje różne zanieczyszczenia, takie jak kurz z powietrza czy drobinki które przedostały się z zewnątrz do systemu wentylacji. Klimatyzacja będzie czasem chodziła non stop, więc trzeba zadbać o oczyszczanie powietrza. W samochodach także montuje się różne filtry powietrza, mające wpływ na działanie klimatyzacji. Nie można jedynie dolewać płynu chłodzącego i ją czyścić. Odnośnie czyszczenia to klimatyzacja domowa również jej wymaga. Maty filtracyjne powinny być okresowo zmieniane, bo może w nich zalegać kurz, roztocza czy mogą się wytworzyć grzyby i pleśń, szczególnie jeśli będzie ona nieużywana. W autach sugeruje się włączanie klimatyzacji nawet z zimie żeby ją trochę przedmuchać, żeby powietrza się poruszało. Inaczej latem jak ją włączymy to całość będzie zatęchła i brzydko pachniała. Zadbałam o to, by w mojej klimatyzacji wszystko było jak należy. Kupiłam dobry jakościowo sprzęt i dobre maty filtracyjne. Urządzenie jest na gwarancji i zawsze może być naprawione za darmo.

Mam nadzieję, że klimatyzacja będzie jednak działać bez zarzutu. Jak na razie dobrze się sprawuje, dobrze chłodzi, a powietrze dobrze pachnie. Mam jednak zapasową matę filtracyjną od razu zakupioną w zestawie. Nie muszę się martwić o dostanie jej w sklepie.