Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm jest jedną z najgorszych chorób, jakie mogą przydarzyć się człowiekowi. Całkowicie upośledza funkcje poznawcze, odbiera samoświadomość, niszczy organy wewnętrzne i rozkłada społeczne oraz rodzinne więzi. Osoba uzależniona od alkoholu, nie jest jednak przegrana. 

Kto w Szczecinie leczy alkoholizm?

leczenie alkoholizmu szczecinW naszym mieście działa wiele placówek walczących z alkoholizmem. Część jest prywatna, część działa w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ośrodki prywatne to najczęściej miejsca luksusowe, w których leczenie kosztuje niemałe kwoty. Jednak w takich warunkach, prościej jest wrócić do stanu sprzed swojej choroby. Profesjonalny personel medyczny, dba nie tylko naszą formę psychiczną, ale i fizyczną. Codzienne zajęcia na siłowni lub basenie, to obowiązkowy punkt zajęć, w ramach doskonalenia samozaparcia i kształtowania siła woli. W takich ośrodkach podawane są również najlepsze suplementy i środki farmakologiczne, wypłukujące toksyny oraz oczyszczające organizm z alkoholu. Mamy całodobową opiekę medyczną i psychologiczną. Pokoje z reguły są jednoosobowe, z dostępem do telewizji, internetu lub konsoli do gier. Dlatego jeżeli interesuje nas leczenie alkoholizmu Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy ekskluzywne ośrodki leczenia uzależnień, ale także te zwyczajne, w ramach nieodpłatnego systemu opieki zdrowotnej. Kwestią naszej potrzeby i zasobności portfela, zostaje zatem wybór placówki, w której ma się odbyć leczenie. Różnice między nimi są wielkie, ale obie osiągają równie dobre wyniki w leczeniu osób uzależnionych. 

Wyleczenie się z alkoholizmu jednemu człowiekowi zajmuje kilka miesięcy, drugiemu kilka lat, a jeszcze innemu kilka dni. Wszystko jest kwestią tego, jak szybko zrozumiemy swoje uzależnienie i kiedy zechcemy z nim na serio powalczyć. Terapia ma tylko wspomagać naszą pracę, a nie stanowić jej istotę.