Na czym polega serwis gaśnic?

Gaśnica to element stanowiący niezbędne wyposażenie wielu budynków (domów prywatnych, budynków użyteczności publicznej) i pojazdów (samochody, ciężarówki, pociągu lub w samolocie). Głównym zadanie tego urządzenie jest zwalczanie pożarów w początkowej fazie.

Zasada prawidłowego przeprowadzania przeglądów i napraw gaśnic

serwis gaśnic nowy sączGaśnica służy do gaszenia pożarów. Liczba rodzajów gaśnic dzielimy na różne kryteria – na wagę, na rodzaj użytego środka gaśniczego, na gaszenia określonych typów pożarów lub ze względu na środek napędzający substancję gaszącą. Masa całkowita gaśnic wahać może się od 1 kg do nawet 50 kg. Najczęściej spotykane są dwie wersje gaśnic: proszkowa i śniegowa. Powinny być one poddawane przeglądom technicznym i konserwacyjnym co 6 lub 12 miesięcy. Przegląd należy dokonać w specjalistyczna firma zajmująca się legalizacją tego typu urządzeń. Dokonywać można to na terenie danego zakładu lub pojazdu albo udać się bezpośrednio do danej firmy. Czas trwania przeglądu zazwyczaj trwa od 15 do 20 minut. Polega to na sprawdzeniu czy jest lub czy nie jest uszkodzona plomba albo zawleczka. Istotne jest także sprawdzenie wskaźnika ciśnienia, ilości proszku gaśniczego, stanu etykiety, węża, daty produkcji. Ważne jest sprawdzenie czy gaśnica nie posiada jakiś wgnieceń , dziur itd.. serwis gaśnic nowy sącz stanowi obowiązek ich dokonywania w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu w którym znajdują się ludzie – czy to w pracy, pojeździe itd. w sytuacji krytycznej.

Środki gaśnicze to obowiązek wyposażenia każdego domu, pojazdu lub samolotu. Głównym zadanie gaśnicy jest unicestwienie pożaru od zarodka w celu uratowania mienia lub ludzkiego życia. Ważne jest, aby przeszkolić ludzi w razie sytuacji krytycznej, by poradzić sobie z jej obsługa.