Najlepsza winda do kąpieli

Od lat pracuje w domu seniora. Już jako młoda dziewczyna wiedziałam, że chcę nieść pomoc innym. Osoby starsze są w wielu przypadkach uzależnione od innych. Postępująca bezradność jest frustrująca i należy w tych ciężkich chwilach pomagać seniorom w codziennym funkcjonowaniu.

Kąpiel seniorów w wannie z windą

winda do wannyOd zawsze miałam szacunek do osób starszych, ich życiowe doświadczenie oraz mnóstwo ciekawych historii z życia wziętych są nieocenionym źródłem wiedzy dla młodszych pokoleń. Jako pielęgniarka w swojej pracy skupiam się na niesieniu pomocy oraz uśmierzaniu bólu jaki towarzyszy seniorom. Placówka w której pracuje jest bardzo dobrze wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty, które mają pomóc w codziennej pielęgnacji i opiece nad osobami starszymi. Odpowiednie łóżka, wózki pomagają w transporcie pacjentów w różne miejsca. Pomoc seniorom jest niejednokrotnie bardzo wyczerpująca fizycznie i narażona jestem na różnego rodzaju kontuzje. Najwięcej niebezpiecznych sytuacji może wydarzyć się w łazience podczas zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych. Dlatego aby nie narażać na niepotrzebne kontuzje w palcówce w której pracuje zamontowane zostały specjalne windy, a pacjenci wożeni są do toalet specjalnymi wózkami. Specjalistyczna winda do wanny pomaga bezpiecznie umieścić pacjenta w wannie. Nowoczesne rozwiązanie ułatwia przeprowadzenie niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych bez ryzyka, że pacjent przewróci się i dozna poważnych obrażeń. Wielu seniorów woli kąpiel w wannie niż pod prysznicem. Dzięki windzie łatwiej jest namówić nawet najbardziej opornych pacjentów na kąpiel. Winda ułatwia również pracę pielęgniarkom i pielęgniarzom. Nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo seniorów i o własny kręgosłup. Winda jest również bardzo przydatna dla osób niepełnosprawnych.

Praca z użyciem windy jest o wiele prostsza. Seniorzy czują się bezpiecznie podczas zabiegów pielęgnacyjnych, co jest dla nich bardzo ważne. Podnośnik do wanny to nie tylko wygodne i niezawodne rozwiązanie, ale również jeden z niewielu skutecznych sposobów na ograniczenie ryzyka wypadków.