Najlepsze zabawki dla psów

Bardzo dużo osób nie wyobraża sobie życia bez naszych mniejszych przyjaciół. Najczęściej mamy w domu kota, lub psa. Są to zwierzęta bardzo towarzyskie, które uwielbiają się bawić z domownikami. Psy możemy nauczyć aportować, siadać, leżeć, a także wielu innych sztuczek z zastosowaniem ich zabawek.

Jakie są zabawki dla psów?

zabawki dla psa ze sklepuJeżeli mamy dzieci, to one z pewnością doskonale się zajmą psem i zapewnią mu mnóstwo atrakcji. Zwykłe bieganie po mieszkaniu tam i z powrotem może sprawić naszemu pupilowi masę radości. Psy uwielbiają aportować różne przedmioty. Będąc na spacerze wystarczy znaleźć wystarczająco duży patyk, za którym nasz pies będzie biegał z ochotą. Sprawdzi się także gumowa piła, którą będzie mógł bez końca gryźć i rzuć kiedy dostanie w swoje szczęki. Zabawki dla psa ze sklepu zoologicznego mają na celu uczyć naszego czworonoga wielu sztuczek, ale także pozwolić właścicielowi na aktywne spędzanie czasu ze zwierzęciem. Różnego rodzaju gumowe gryzaki świetnie zajmują czas, bo psy uwielbiają podgryzać takie przedmioty. Zabawki mogą skutecznie zniechęcić psa od nagminnego gryzienia naszych butów, co często się spotyka wśród zwierząt wychowywanych w domu. Sklepy oferują także przekąski, które mogą być zabawkami, ponieważ zanim pies się dostanie do smakowitego wnętrza, musi się sporo natrudzić, aby rozgryźć twardą powłokę zabawki. Ich zęby są wprost stworzone do rozgryzania twardych kości, dlatego zabawki w takiej formie działają nawet antystresowo na naszego czworonoga.

Zabawki dla psów są najczęściej zrobione z gumy, plastiku, albo ze składników, które może on zjeść. Dając psu kość to obgryzienia możemy być pewni, że przy pierwszej lepszej okazji, zakopie ją gdzieś na spacerze, a dając kość zabawkę, będziemy mogli się z nim trochę pobawić zanim ją zniszczy, albo gdzieś zapodzieje.