Najlepszy lakier do samochodu

Lakiery samochodowe przeznaczone są do osłony farby przed wszelkimi rodzajami uszkodzeń, aczkolwiek coraz częściej przekonywaliśmy się iż producenci lakierów zapominali o ich głównym zadaniu. Pewnie, większość testowanych przez nas lakierów miała bardzo estetyczne, imponujące wykończenie, aczkolwiek nie miały one trwałości, i czasem nawet po jednej jeździe można było zobaczyć uszkodzenia na ich powierzchni.

Najnowocześniejszy lakier do ochrony samochodu

novol lakierMnóstwo innych kierowców również skarży się na ten sam problem, i nieraz testuje nawet kilkanaście różnych lakierów zanim trafi na najbardziej odpowiadający ich wymaganiom. Dla nas, najlepiej sprawdził się produkowany przez firmę Novol lakier o podwyższonej wytrzymałości. Nie ma on co prawda bardzo błyszczącej powierzchni ani też filtra, który podkreślałby wygląd farby którą ma ochraniać, aczkolwiek do tej pory nie znaleźliśmy jeszcze bardziej trwałego i wytrzymałego lakieru, który osłaniałby farbę samochodową przed wszystkimi uszkodzeniami. Lakier po naniesieniu ma gładką, delikatnie błyszczącą powierzchnię, na której nie osadza się woda, a przez to nie ma zagrożenia uszkodzenia farby przez długotrwałe wystawienie na efekt soczewkowy, powstający na mokrej karoserii nie osłoniętej przed słońcem. Powoduje to szybkie matowienie farby, nawet mimo wyglądu lakieru, a ochronny lakier Novola całkowicie zapobiega takiemu efektowi.

Oprócz tego

cialis uk

, lakier od Novola jest zwyczajnie wytrzymały, i nie zarysowuje się łatwo po jeździe w suchy, gorący dzień, gdzie kontakt z pyłem drogowym jest największy, a tym samym możliwość powstania uszkodzeń lakieru i zarysowań. Najlepsze jednak jest to iż owy lakier nanosi się tak samo jak wszystkie inne lakiery samochodowe, zarówno ręcznie jak i za pomocą aerozolu.