Najlepszy materac dla dziecka

 

Sen dla każdego człowieka ma bardzo duże znaczenie, bo w trakcie jego trwania nasz organizm się regeneruje i przyswaja nowe informacje zdobyte w ciągu dnia. Duże znaczenie ma jakość snu, a nie jego długość, ponieważ przerywany nie zapewni nam odpowiedniego odpoczynku.

Z czego jest zrobiony materac dziecięcy?

materace dziecięce sklepPediatrzy zalecają, aby małe dzieci od urodzenia do dziesiątego roku życia, spały na twardym materacu, ponieważ ich kości są miękkie, a kręgosłup nie jest w pełni ukształtowany. Dziecko do trzeciego roku życia śpi w łóżeczku dziecięcym na płaskiej poduszce, a później może w normalnym łóżku z główką na wyższej poduszce. Materace dziecięce sklep internetowy może nam zaoferować w większej ilości niż sklep stacjonarny. Na rynku są dostępne materace z gryki, kokosa, pianki, sprężynowe, lateksowe, czy mieszane. Do twardego materaca można dokupić miękką matę, która zwiększy komfort spania. Wybór idealnego produktu należy uzależnić od naszych potrzeb. Dla dziecka powyżej dziesiątego roku życia można kupić materac wykonany z pianki poliuretanowej, która doskonale amortyzuje ruchy, szybko wraca do podstawowej formy i jest antyalergiczna, co jest niezmiernie ważne przy małych alergikach. Pianka posiada kilka stopni twardości, dlatego przed zakupem wato to sprawdzić i udać się na zakupy z dzieckiem, żeby sprawdziło na którym materacu jest mu najwygodniej. Dla dzieci z wadami postawy najlepsze będą materace z gryki, lub kokosa, ponieważ nie są zbyt miękkie i dobrze podtrzymują kręgosłup.

Dobry materac powinien nam służyć przez długie lata. Dziecku warto go zmienić jak skończy dziesięć lat, ponieważ jego zapotrzebowanie się zmienia. Dorośli mogą spać na takim, jaki jest dla nich najwygodniejszy, bo nasze kości są już w pełni ukształtowane i za miękki materac może jedynie spowodować ból w krzyżu.