Negocjacje z dłużnikami – kancelaria restrukturyzacyjna

Upadek firmy – kiedy nasz szef powiedział, ze dostał takie informacje od prezesa ugięły się pode mną nogi. Przecież dopiero co dostałem kredyt na mieszkanie i zmieniłem samochód. Byłem przerażony faktem, że zaraz stracę pracę i utonę w długach. Czułem się załamany. Szef powiedział, że w celu restrukturyzacji została zatrudniona już kancelaria, wszystko się już toczy. 

Restrukturyzacja dzięki kancelarii przebiegła sprawnie 

kancelaria restrukturyzacyjnaNaprawdę miałem czarne myśli, ale mieliśmy starać się funkcjonować. Wiedziałem, że muszę wziąć się w garść – nie miałem wyjścia. Na drugi dzień do naszych drzwi zapukał adwokat z kancelarii. Powiedział, że to on będzie zajmować się restrukturyzacją i postara się o to, aby przeprowadzić to sprawnie i dobrze. Okazało się, że był to naprawdę ceniony fachowiec i wiedział co mówi. Całemu zarządowi przestawił swój plan, a jednym z jego punktów było prowadzenie negocjacji. To ważny aspekt, a z tego co udało nam się dowiedzieć, to kancelaria restrukturyzacyjna specjalizowała się w owocnych negocjacjach. Wierzyciele i dłużnicy dochodzili do porozumienia dzięki negocjacjom, dzięki czemu przedsiębiorstwo mogło funkcjonować w miarę normalne, czasami zmieniał się zarząd oraz właściciel. Ale aby zachować ciągłość działania firmy nie zwalniali ludzi i nie decydowali się od razu na zatrudnianiu nowych. Jak przyznał sam prawnik negocjacje w naszym zakładzie były długie i trudne, ale koniec końców udało się co nieco uradzić, dzięki czemu zachowaliśmy posadę. 

Zatrudnienie tej kancelarii restrukturyzacyjnej było świetnym posunięciem ze strony zarządu mojej firmy. Prze całość udało nam się przejść suchą stopą, jednak ja mimo wszystko starałem się znaleźć nowe zatrudnienie. Koledzy jednak nadal pracują i chwalą sobie nowy zarząd.