Nepal przysyła pracowników do Polski

Polscy pracodawcy usilnie poszukują taniej siły roboczej ze Wschodu. Ukraińcy i imigranci innych narodowości zalewają nasz rynek. Dzięki nim wiele firm i przedsiębiorstw ma w ogóle szansę na normalne funkcjonowanie. Nie ulega wątpliwości, że w szczególnej sytuacji są zwłaszcza firmy budowlane różnego rodzaju.

Pracownicy z Nepalu poszukują zatrudnienia w Polsce

jak zatrudnić pracownika z nepaluDo tej pory polscy pracodawcy dosyć niechętnie zatrudniali pracowników pochodzących z krajów bardziej egzotycznych, takich jak chociażby Nepal. Woleli pozyskać pracowników z krajów sąsiadujących z Polską. Mowa oczywiście o Ukrainie, Białorusi oraz Rumunii. Swego czasu pracownicy tych własnie narodowości zalewali nasz rynek. To się jednak skończyło. Pracownicy z Ukrainy, którzy świetnie odnajdują się na polskim rynku, mają teraz większe oczekiwania względem warunków pracy. Chcą wyższych płac za swoja ciężką pracę. Trudno im się dziwić. Jednak polscy pracodawcy nie zawsze mogą zapewnić imigrantom ze wschodu tak korzystne warunki. Dlatego też ukraińscy imigranci wybierają chętniej zachodnie kraje Unii Europejskiej. z kolei polscy pracodawcy mają coraz większy problem z pozyskaniem taniej siły roboczej. Rozwiązaniem okazują się pracownicy z Azji, w tym z Nepalu. Powstaje pytanie, jak zatrudnić pracownika z Nepalu? Nie jest to wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego tez polscy pracodawcy starają się o to, żeby bardziej uprościć obowiązujące procedury.

Trudna sytuacja branży budowlanej z roku na rok się pogłębia. wszystko za sprawą braku chętnych kandydatów do pracy. Właściciele firm budowlanych mają problem ze znalezieniem pracowników fizycznych. Dlatego też musza się posiłkować imigrantami ze Wschodu lub nawet z dalekiej Azji. Stąd też napływ pracowników z Nepalu.