Niacynamid w kosmetykach

Z pewnością każdy z nas zauważył, że w ostatnim czasie ilość kosmetyków z niacynamidem na rynku znacznie się zwiększyła. Jest to jeden z tych składników, który robi furorę, w związku z czym każda marka pragnie mieć produkt, który posiada go w swoim składzie. Warto jednak zaznajomić się z właściwościami tego związku, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Produkty z niacynamidem – hit czy kit?

serum z niacynamidemPrzede wszystkim musimy sobie wyjaśnić, czym właściwie jest niacynamid. Otóż jest to witamina B3, a w kosmetykach umieszczana jest ona obecnie w znacznie większych stężeniach, niż do tej pory. Polecane są sera z niacynamidem, a ich regularne stosowanie potrafi znacznie poprawić stan naszej cery. Przede wszystkim serum z niacynamidem stymuluje produkcję lipidów i ceramidów, dzięki czemu zmniejsza się przeznaskórkowa utrata wody, a nasza skóry zyskuje wyższy poziom nawilżenia. Dodatkowo serum takie uszczelnia naczynia krwionośne, a także wyrównuje koloryt cery. Sera do twarzy z niacynamidem chętnie są stosowane przez osoby z cerą trądzikową ze względu na ich działanie regulujące wydzielanie sebum, zmniejszające ilość aktywnych stanów zapalnych, a także oczyszczające skórę i zmniejszające widoczność porów. Warto również zaznaczyć, że serum takie ma silnie działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu działa przeciwstarzeniowo, zmniejsza widoczność pierwszych zmarszczek, a także poprawia ogólny stan naszej cery.

Wiele osób zastanawia się, gdzie możemy dostać wysokiej jakości serum z niacynamidem. Przede wszystkim polecane są drogerie stacjonarne, a także internetowe. Warto jednak wiedzieć, że w drogerii internetowej jesteśmy w stanie otrzymać ten sam produkt w znacznie niższej cenie, niż w przypadku drogerii stacjonarnej. Nic więc dziwnego, że większość z nas decyduje się właśnie na taki produkt.