Niedrogie parkowanie przy lotnisku w Balicach

Jednym z największych lotnisk w naszym kraju jest to położone w podkrakowskich Balicach. Miliony ludzi rocznie wylatują właśnie z tego lotniska. Tak ogromna liczba obsługiwanych pasażerów wymaga również świetnej infrastruktury pobocznej. I dlatego właśnie lotnisko w Balicach posiada również największą liczbę miejsc parkingowych dostępnych dla wylatujących z niego podróżnych.

Parkingi wokół lotniska kuszą promocyjnymi cenami

parking kraków baliceZdecydowana większość osób, które wylatują z lotniska w Balicach zostawiają tam swoje samochody. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie – przyjechać na lotnisko własnym samochodem. I dlatego właśnie wokół lotniska powstało w ostatnich latach kilkadziesiąt ogromnych parkingów. Łącznie do dyspozycji podróżnych jest tam kilka tysięcy miejsc parkingowych, z czego kilkaset należy do samego lotniska. Mało kto jednak decyduje się zostawić swój samochód na parkingu lotniskowym. O wiele bardziej opłaca się znaleźć parking Kraków Balice położony tuż obok lotniska – a takich jest całe mnóstwo. Parkingi kuszą promocjami, żeby przyciągnąć do siebie zmotoryzowanych podróżnych. Na niektórych lotniskach zostawienie samochodu na tydzień kosztuje mniej niż pięćdziesiąt złotych. Niskie ceny są poniekąd wymuszone przez ogromną konkurencję, ale zapotrzebowanie na miejsca parkingowe jest tak duże, że na każdym parkingu obłożenie jest praktycznie pełne. Oczywiście w sezonie letnim, gdy tysiące osób wylatują z Balic na wymarzone wakacje.

Dużym ułatwieniem jest to, że można własnym autem przyjechać na lotnisko i zostawić je niedrogo na pobliskim parkingu. Można też skorzystać z parkingów położonych dalej od lotniska, bo wówczas kierowca zawiezie nas z parkingu prosto pod terminal wylotów. Niedrogie parkingi to na pewno ogromny plus tego jednego z największych polskich lotnisk.