Nieduża wanienka dla dziecka

Dla wielu rodziców pierwsze karmienie, ubieranie i rozbieranie malucha, zmiana pieluszki czy też samodzielna kąpiel, są powodem do stresu, gdyż przez brak doświadczenia obawiają się żeby nie zrobić mu krzywdy. Oczywiście z czasem się to zmieni.

Jakie duże są wanienki dla niemowląt?

wanienka 84 cmPierwsze tygodnie życia dziecka, są dość stresujące nie tylko dla maluszka, ale również dla jego rodziców. Strach przed zrobieniem dziecku krzywdy jest często bardzo duży, zatem obawiają się samodzielnie dziecko przewijać czy też kąpać. Jednakże te obawy szybko mijają, ponieważ muszą te czynności wykonywać bardzo często, zatem szybko się ich nauczą i dojdą do wprawy. Jeżeli chodzi o kąpiel, to potrzebnych jest kilka produktów, bez których ta czynność będzie niemożliwa. Do kąpieli noworodka o niemowlaka na pewno jest potrzebna wanienka 84 cm są optymalna wielkością, ponieważ maluchy się w nich bez problemu mieszczą. Takie wanienki są bardzo lekkie, gdyż wykonane są z plastiku, który posiada specjalne certyfikaty pozwalające na kontakt z maluchami. Większość rodziców, kapiąc swoje dziecko, wkłada jego wanienkę do zwykłej wanny lub pod prysznic, aby nie zachlapać pokoju, jednakże takie ułożenie wymaga schylania się, co nie jest dobre dla pleców. Znacznie lepiej jest dokupić do wanienki specjalny stelaż, dzięki czemu można ustawić wanienkę w dowolnym miejscu na równych wysokościach, aby dopasować ją do wzrosły rodzica. Jeżeli chodzi o cenę wanienki, to nie jest ona wysoka gdyż kupimy ją już za niecałe czterdzieści złotych.

Na rynku znajdziemy wielu producentów wanienek dziecięcych, które przeważnie mają jeden, uniwersalny rozmiar. Są dostępne w wielu kolorach, a do tego mogą mieć na dnie przyklejone specjalne gumki, dzięki czemu maluch się nie będzie ślizgać.