Nieduży zbiornik na wodę

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych postanawia zakupić specjalny zbiornik na wodę, który znacząco wpływa na zmniejszenie zużycia wody. Jednakże to niejedyna korzyść jaka płynie z jego posiadania i użytkowania.

Ile kosztują zbiorniki na wodę?

zbiornik 95 l cenaZa każdy litr bieżącej wody, którą mamy w kranie, musimy sporo zapłacić. Do tego doliczana jest taka sama ilość ścieków, zatem miesięczne koszty mogą być znaczące. Jeżeli byśmy korzystali z wody z innego, na przykład własnego źródła, to wodę mielibyśmy za darmo. Też taki cel przyświecał wielu osobom, które zamontowały na swojej działce czy w ogrodzie specjalny zbiornik 95 l cena jego jest zależna od producenta oraz od modelu. Jednakże za taką, stosunkowo niewielka pojemność, trzeba zapłacić około kilkaset złotych. Jest to zbiornik na deszczówkę, który najlepiej jest ustawiać w miejscu, gdzie na przykład woda spływa z rynny lub z dachu, gdyż w takim miejscu szybko się napełni. Na rynku dostępne są różne rodzaje zbiorników, które mogą mieć pojemność od pięciu do dziesięciu tysięcy litrów. Poza wielkością, różnią się, przede wszystkim materiałem z jakiego są wykonane. Może to być metal lub specjalne tworzywo sztuczne, które jako jedyne posiada wysoką odporność na działanie promieni słonecznych, mrozu, śniegu czy wilgoci. Ponadto, dostępne zbiorniki przeznaczone są do ustawienia na trawniku czy betonie lub zakopaniu pod ziemią, dzięki czemu nie zajmują miejsca i są niewidoczne. Korzystanie z nich, często pomaga w osuszaniu terenu.

Jeżeli chcemy kupić optymalny zbiornik na wodę to najlepiej najpierw określić ile wody deszczowej tygodniowo będzie nam potrzebne. Im ta ilość będzie wyższa, tym większą pojemność powinien mieć zbiornik. Jeżeli planujemy ją oczyszczać, to najlepiej wybrać największy.