Niezawodny sprzęt i sprawdzenie umiejętności na Cavaliadzie

Interesowałam się jazdą konną już od dziecka. Moja pasja wzięła się z filmów o koniach, które pokochałam od pierwszego wejrzenia. Wiem, że są to piękne i mądre zwierzęta, do których trzeba mieć dobrą rękę i miękkie serce. Ostatnio zakupiłam piękny sprzęt jeździecki i zaczęłam przygotowywać się do Cavaliady.

Sprzęt wysokiej jakości w występach Cavaliady

CavaliadaZawsze chciałam wystąpić w zawodach, ale jako dziecko dużo chorowałam. Jazdę konną traktowałam bardziej jako hobby, niż sport. Wspaniała Cavaliada to znakomita okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Wymaga jednak znakomitego przygotowania i wyposażenia się w drogi sprzęt, który sprosta wymogom toru. Podstawą w jeździectwie są buty i siodło. Moje buty wybrałam w sposób, jaki sugerował mi instruktor. Były miękkie, dobrze wykonane i solidne. Buty, które zakłada się do jazdy muszą być przede wszystkim wygodne, by noga miała solidne zabezpieczenie. Jest to szczególnie ważne przy manewrach na torach profesjonalnych Cavaliada. Warto wiedzieć, że na tak specjalne i długo oczekiwane wydarzenie trzeba przygotować się z dużym wyprzedzeniem. Poza przygotowaniem jeźdźca, Cavaliada sprawdza też umiejętności konia. Mój Śnieżynek był koniem profesjonalnym, na którym jeździłam już kilka lat.  Nie był to młody rumak, ale był bardzo wytrzymały i posłuszny. Musiałam dobrać dla niego wygodne siodło, nie tylko dla mnie, ale też dla konia. Mało kto zdaje sobie sprawę, że umiejscowienie jeźdźca na wierzchu jest niezmiernie ważne.

Pomaga ochronić konia przed kontuzjami, dlatego wybór siodła to niezmiernie ważna kwestia. Jestem bardzo zadowolona ze swojego udziału w Cavaliadzie. Sprawdziłam swoje umiejętności, a zakupiony sprzęt mnie nie zawiódł. Poznałam też fantastycznych ludzi i mam nadzieję, że z niektórych znajomości zrodzi się prawdziwa przyjaźń.