Nowe fotele do salonu

Niestety parę tygodni temu musiałam pozbyć się moich ukochanych wielkich foteli z salonu. Były one już bardzo stare i zniszczone. Głównie przez koty. Długo szukałam ich godnych zastępców ale na szczęście udało mi się i znalazłam meble, które wyglądają w moim salonie po prostu przepięknie.

Nowoczesne fotele pasują do salonu

nowoczesne fotele do salonuZastanawiałam się jaki styl foteli będzie najbardziej pasować do innych mebli w salonie. Ostatecznie zadecydowałam, że chcę znaleźć nowoczesne fotele do salonu, które będą kontrastować z dość starodawną, prostą sofą oraz moim drewnianym stolikiem kawowym. Długo szukałam takich foteli, które będą miały naprawdę ciekawy design ale jednocześnie będą one wygodne. Zauważyłam, że takie meble, które są bardzo designerskie niestety często są wyprodukowane w takich formach i z takich materiałów, że nadają się one jedynie do ozdoby wnętrza, a nie ich normalnego użytkowanie. A takie coś zupełnie mnie nie interesowało, ponieważ zależy mi na tym by wszystkie meble w moim domu były bardzo funkcjonalne. Udało mi się znaleźć naprawdę piękne fotele zaprojektowane przez młodego polskiego projektanta. Meble te nie były tanie ale miałam szczęście bo przy kupnie dwóch sztuk dostałam zniżkę, co bardzo mnie ucieszyło. Wybrałam musztardowe fotele o ciekawej bryle, która przywodzi na myśl koło – jest bardzo opływowa, ale jednocześnie w niektórych miejscach pojawiają się wystające fragmenty, które dodają ciekawego efektu. Fotele mają bardzo cienkie, długie nogi przez co wyglądają bardzo nowocześnie.

Jestem zszokowana jak bardzo wszystkie meble w moim salonie do siebie pasują choć nie wszystkie są w tym samym stylu. Podoba mi się takie połączenie nowoczesności z tradycją i jestem bardzo zadowolona jak prezentuje się cały mój salon. Być może w innych pokojach też powinnam pobawić się z łączeniem różnych stylów.