Nowoczesne karnisze nad okno

W nowoczesnych mieszkaniach zawieszone są modne firany lub zasłony. Do takich mieszkań kupowane są ładne karnisze, które pasują do każdego wnętrza. Najbardziej wytrzymałe karnisze wykonane są z metalu. Odznaczają się wyjątkową elegancją, a do tego karnisze posiadają aż 36 miesięcy gwarancji. Im lepszej jakości karnisze tym dłuższe ich użytkowanie.

Karnisze do stylowych wnętrz

modne karnisze w GdyniKarnisze do firan lub zasłon są lakierowane oraz zabezpieczone przed ścieraniem. Pokryte specjalną warstwą odporną na ścieranie i zarysowania. Wszystkie elementy zabezpieczone są antykorozyjnie. Stylowe i modne karnisze w Gdyni oferowane są w kilku sklepach budowlanych z elementami wykończeniowymi. Do zestawu karnisza dołączone są niezbędne elementy typu wsporniki, drążki, kółka z żabkami oraz wybrane zakończenia. Dobrze dobrany karnisz powinien być dłuższy o 20-30 cm od wymiaru wnęki okiennej z obu stron. Dzięki temu firana będzie zachodzić trochę ponad okno. Niektórzy wybierają podwójne karnisze. Na nich można zawiesić zarówno firany jak i zasłony. Karnisze mogą być w różny sposób zdobione. Do najbardziej klasycznych zdobień należy kulka oraz diament. Nowoczesne wnętrza zazwyczaj są wyposażone w złote, srebrne lub czarne karnisze metalowe. Karnisze wraz z nowoczesną firanką lub zasłoną będą stanowić swego rodzaju ozdobę lub dekorację okienną.

Mieszkania mocno nasłonecznione zazwyczaj mają w oknach rolety, żaluzje lub zasłony. Te ostatnie zakładane są na szyny lub karnisze. Ładne metalowe karnisze będą funkcjonalną ozdobą. Mocuje się je samodzielnie do ściany nad oknem. Do zestawu dołączone są niezbędne śruby potrzebne do montażu. Karnisze można zakupić w salonach z oknami, firanami oraz w marketach ogólnobudowlanych. Cena zależy od rodzaju karnisza i jego wielkości.