Nowoczesne maszyny do szycia i haftowania

Dwa miesiące temu pojechałam w odwiedziny do kuzynki na Mazury. Miałam przerwę semestralną w szkole i postanowiłam, że kilka dni spędzę poza miejscem zamieszkania. Z kuzynką wychowałyśmy się razem, przed tym jak jej rodzice wyprowadzili się za pracą, to mieszkałyśmy obok siebie. Od zawsze dobrze się dogadywałyśmy i podzielałyśmy zainteresowania.

Łatwe szycie i haftowanie dzięki nowej maszynie

maszyna do szycia i haftowaniaCzęsto grywałyśmy w tenisa albo chodziliśmy na basen. Teraz kiedy pojechałam do niej po dwuletniej przerwie okazało się, że kuzynka ma nową pasję. Dzięki kursom, które były organizowane w szkole, nauczyła się szyć na maszynie. Z początku pomyślałam, że to nie dla mnie. Wydawało mi się, że to zajęcie typowe dla starszych pań, a nie dla nastolatek. Po kilku dniach pobytu u niej zmieniłam zdanie, a maszyna do szycia i haftowania oczarowała mnie zupełnie. Kuzynka dzięki specjalnym szablonom do szycia nauczyła mnie kilka prostych szyć. Maszyna okazała się łatwa w użyciu i nauka szycia na niej była dla mnie przyjemnością. Kuzynce udało się ją kupić w dobrej cenie w sklepie internetowym. Poprosiłam ją o adres do sklepu, bo po powrocie do domu postanowiłam, że poproszę rodziców o taki prezent. Moi rodzice lubią inwestować w moje zainteresowania, więc z namówieniem ich nie było żadnego problemu. Już kilka dni po powrocie moja własna maszyna do szycia na mnie czekała. Dzięki filmikom dostępnym w internecie udało mi się nauczyć się podstaw z szycia.

Moim pierwszym wykonanym projektem były poszewki na poduszki. W domu każdy był ze mnie dumny, szczególnie moja mama, która od zawsze marzyła o maszynie, ale nigdy jej nie dostała. Umówiłyśmy się, że jak ja już nauczę się szyć, to wtedy pomogę mamie, żeby i ona spełniła swoje marzenie z dzieciństwa.