Opieka prawna

Opieka prawna potrzebna podczas rozwodu

Biorąc rozwód długo szukałem swojego reprezentanta. Wiedziałem dobrze, że żona przygotuje się świetnie i że moje szanse są nikłe jeśli nie załatwię kogoś kto będzie gotowy na każdy ruch.

Czy opieka prawna była potrzebna?

Opieka prawnaMusiał to być ktoś zaufany i ktoś kogo znałem bo sprawa była delikatna i dobrze wiem, że cały rozwód to była tylko i wyłącznie moja wina. Jednak byliśmy bardzo bogaci i gdybym nie załatwił sobie porządnego prawnika, zapewne straciłbym zupełnie wszystko. Prawnik dla firmy, którą akurat przejmowałem był moim kolegą jeszcze z czasów studenckich. Ja studiowałem inżynierię, a on prawo. Mieszkaliśmy razem w akademiku i niejedno razem przeżyliśmy. Na studiach poznałem moją żonę, więc mój kolega też ją znał. Nigdy jej nie lubił i twierdził, że będę miał przez nią kłopoty, Nie pomylił się mówiąc, że kiedyś będzie mnie reprezentował na moim rozwodzie. Na dodatek potrzebny był mi też prawnik, który ogarniał prawo medyczne gdyż moja żona miała argument w postaci swojej wieloletniej depresji. To była krucha sprawa i słaby temat dlatego wolałem się ubezpieczyć w postaci prawnika do spraw medycznych. Profesjonalna opieka prawna zapewniona, pomyślałem, ale martwiłem się trochę, że kompletnie pozbawię moją żonę środków do życia. Przygotowałem więc z prawnikami strategię i byliśmy przygotowani na każdą ewentualność.

Rozwód przeszedł wyjątkowo spokojnie. Podzieliliśmy się z żoną majątkiem po połowie i nie było żadnych kłótni. Mogę się widywać z dziećmi jak do tej pory, czyli wtedy kiedy będą miały na to ochotę. Bardzo mnie to wszystko ucieszyło.