Opryskiwanie jako metoda dezynsekcji

Owady w budynku mogą pojawić się z wielu przyczyn. Wcale nie musi chodzić tutaj o to, że budynek jest niesprzątany. Przeciwnie – większość insektów zostaje zawleczona do konkretnych budynków z innych miejsc, z zewnątrz. Metod radzenia sobie z owadami w budynkach jest bardzo wiele, ale na pewno warto tutaj wspomnieć o jednej z nich.

Opryskiwacze wytwarzające krople o wielkości 200 mikronów

mechaniczna dezynsekcja - warszawaMowa o metodzie opryskowej. Wiadomo, że teraz istnieją już o wiele bardziej nowoczesne metody, ale nie da się ukryć, że to właśnie oprysk nadal charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością i klienci chętnie się na niego decydują. Do oprysku bardzo często dołącza się zintegrowane metody IPM. Przez specjalistów oprysk uznawany jest za metodę bardzo skuteczną, ale też ekonomiczną. Za pomocą oprysku można szybko pozbyć się moli spożywczych i odzieżowych, rybików, mrówek, much i wielu innych owadów. Taka mechaniczna dezynsekcja – warszawa to dobry pomysł, jeśli komuś zależy na tym, by efekt był zauważalny od razu. Najbardziej klasyczną metodą z zakresu oprysku jest tzw. wylewanie. Stosuje się tutaj specjalny opryskiwacz, który wytwarza krople o wielkości 200 mikronów. Warto wspomnieć, że są krople 10 razy większe niż w przypadku zamgławiania ULV, więc penetracja najmniejszych kryjówek może zostać pominięta, ale to wcale nie oznacza, że metoda będzie gorzej działać. Jeśli chodzi o świeże ataki owadów np. moli czy mrówek, to ta metoda jest wręcz idealna.

W przypadku kiedy sprawa nie jest już taka świeża i insekty znajdują się w pomieszczeniach od pewnego czasu, lepiej postawić na dokładniejsze zamgławianie ULV. Oczywiście pracownicy firm dezynsekcyjnych doradzą, z jakiej metody najlepiej skorzystać w konkretnym przypadku. Jeśli chodzi o oprysk, zazwyczaj potrzeba kilku zabiegów, by wyeliminować całkowicie owady.