Panele grzewcze do domów

Ogrzewanie na podczerwień jest coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród dotychczasowych posiadaczy ogrzewania elektrycznego czy olejowego. Grzejniki wykorzystujące podczerwień są bowiem znacznie wydajniejsze od tych urządzeń, i znacznie szybciej podnoszą temperaturę powietrza w pomieszczeniu zużywając niemal o połowę mniej energii elektrycznej.

Nowoczesne grzejniki na podczerwień

panele podczerwieniJedną z najczęściej wspominanych zalet ogrzewania na podczerwień jest bardzo nieznaczna wielkość samych urządzeń. Panele podczerwieni są bowiem mniejsze niż kartka w formacie A4, a ich grubość nie przekracza zwykle dwóch centymetrów. Jeden taki panel jest o wiele skuteczniejszy w ogrzewaniu pomieszczeń niż jakiekolwiek urządzenie elektryczne, a na dodatek nie zajmuje miejsca niemal w ogóle, gdyż standardową praktyką jest montaż grzejników na podczerwień na ścianach, na wysokości umożliwiającej największe pole naświetlania pomieszczenia. Do większych pomieszczeń czy salonów można bez większego trudu dostać urządzenia o większej powierzchni, a tym samym większym zasięgu i natężeniu światła podczerwonego. Do pomieszczeń biurowych oraz wszystkich tych które nie posiadają zbyt dużego wyposażenia, mogącego pochłaniać promienie podczerwieni rekomendowane są natomiast warianty paneli mające ceramiczne obudowy.

Grzejniki z ceramiczną obudową nadal naświetlają pomieszczenie w taki sam sposób jak zwykłe urządzenia na podczerwień, aczkolwiek ich obudowy pochłaniają część promieni i oddają ciepło do otoczenia w taki sam sposób w jaki ma to miejsce w zwykłych grzejnikach elektrycznych czy olejowych. Są więc doskonałym urządzeniem grzewczym do wszystkich sal konferencyjnych oraz do pomieszczeń biurowych, w których nie ma wyposażenia które mogłoby współgrać z emiterami podczerwieni.