Pianka poliuretanowa a inne technologie izolacyjne

Nie da się ukryć, że to pianka PUR stanowi obecnie najlepszą technologię izolacyjną. W porównaniu z innymi technologiami izolacyjnymi na znacznie więcej zalet. Pianka PUR należy do tej samej klasy niepalności co wełna mineralna.

Jaki materiał wybrać – pianka poliuretanowa, styropian czy wełna mineralna

izolacja poddaszaJeszcze niedawno to wełna mineralna była niekwestionowanym zwycięzcą na rynku materiałów izolacyjnych, jeśli chodzi o niepalność. Teraz pianka poliuretanowa jest lepsza. W internecie można zobaczyć testy widowiskowe, które pokazują, jak pali się pianka poliuretanowa, a jak zapala się wełna mineralna. Oba materiały nie rozprzestrzeniają ognia, ale pianka doprowadza nawet do jego ugaszenia. W przypadku wełny czy styropianu zawsze istnieje ryzyko powstania nieszczelności. Tego ryzyka nie ma w przypadku pianki poliuretanowej. Związane jest to z tym, że pianka jest nanoszona metodą natryskową. Dzięki tej metodzie pianka dociera w każde miejsce i zatyka wszystkie zakamarki. Dodatkowo zwiększa swoją objętość i nic nie jest w stanie przedostać się przez piankę. Drewno, na którym znajduje się pianka poliuretanowa jest zabezpieczone przed pleśnią na wiele lat. Jeśli pianka poliuretanowa znajduje się na metalu, jest on zabezpieczony przed korozją. Pianka przylega idealnie nie tylko do drewna, ale również do powierzchni metalowych, więc można nią ocieplać praktycznie wszystko. Pianka poliuretanowa ma to do siebie, że może dopasować się do praktycznie każdego kształtu, do każdej powierzchni. Można też łatwo zmieniać jej kształt po wystygnięciu, obcinając miejsca, w których pianka jest za gruba.

Pianka PUR zapewnia bardzo dobre właściwości termoizolacyjne – dzięki niej w domu będzie zawsze ciepło. Ciepło nie będzie w stanie wydostać się na zewnątrz pomieszczenia poprzez piankę poliuretanową. Jest to rozwiązanie droższe, ale lepsze.

Więcej informacji http://semida.eu