Piękna deska barlinecka

 

Podłoga – to ta powierzchnia, która musi najwięcej znieść. Musi wytrzymać zarysowania, wilgoć, ciężar mebli i do tego jeszcze pięknie się prezentować. Współgrać ze wszystkimi elementami wystroju ale jednocześnie być praktyczna, łatwa do utrzymania w czystości. Podłoga to też ten rodzaj powierzchni, który przez lata przeszedł najwięcej metamorfoz.

Zalety deski barlineckiej

deska barlineckaDawniej podłogi pokrywano wykładzinami czy laminatem. Dla bardziej zamożnych były parkiety drewniane. Później do łask wkradły się płytki a w dniu dzisiejszym najchętniej sięgamy po panele.  Dla bardziej wymagających na ich zmianę weszła deska barlinecka. Wykonuje się ją z prawdziwego drewna. Dlatego uważana jest za produkt nie tylko szlachetny ale i naturalny. Jest to materiał zdecydowanie zdrowszy i bardziej trwały od jej sztucznych zamienników. Jest też przyjemniejsza w dotyku i ciepła. Nie elektryzuje się a to oznacza, że nie przyciąga kurzu i roztoczy. To dlatego często sięgają po nią alergicy. Absorbują wilgoć dzięki czemu mają zdolność regulacji mikroklimatu w pomieszczeniu. Ich kolejną zaletą jest fakt, że potrafią świetnie tłumić hałas. Wraz z biegiem możemy ją odnawiać. Jej lakier możemy poddawać wielokrotnej renowacji a samą deskę możemy kilkakrotnie szlifować. Co również ważna nadają się świetnie na ogrzewanie podłogowe. Zawdzięcza to swojej warstwowej konstrukcji. Dzięki temu świetnie przewodzi ciepło. Może być stosowana zarówno na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym jak i wodnym. Daje jej to przewagę nad podłogami z drewna litego.

Montaż takiej jeśli jest wbrew pozorom prosty i można wykonać go samodzielnie bez konieczności wzywania fachowca. Szybkim sposobem jest montaż na pióro – wpust. Są to nowoczesne złącza systemu pływającego. Dzięki niemu podłogę można wielokrotnie montować i rozmontowywać. Tradycyjnym sposobem jest klejenie deski do podłogi.