Plac zabaw w XXI wieku

Czasem słyszy się wypowiedzi osób w różnym wieku, że za ich czasów było inaczej. Dzieci bawiły się na podwórkach, przychodziły się do siebie uczyć i grać w planszówki, całymi dniami biegały po dworze. Dziś natomiast dzieci w ich opinii są zdominowane przez gadżety i technologię. Czy taka jest prawda? Nie do końca.

Współczesne dzieci i ich zabawy na placach

place zabaw dla dzieci - dobry producentDzieci się nie zmieniły. Rodzą się takie same jak dwadzieścia lat temu i mają bardzo podobne potrzeby. To, że postęp technologiczny bardzo zmienił świat, nie znaczy, że dziecko jest tym na wskroś przesiąknięte. Jeżeli tylko ma ono możliwości i miejsce, na pewno wybierze zabawę na świeżym powietrzu. Przykładem tego są place zabaw dla dzieci. Obecnie powstaje ich coraz więcej, zarówno na małych wsiach, jak i w dużych miastach. Dzieci zawsze jest na nich mnóstwo. Zimą oczywiście trochę mniej ze względu na pogodę, ale tak naprawdę korzystają z nich dzieci o każdej porze roku. Tam bawią się wspólnie z rówieśnikami, spędzają miło czasy i zawsze chcą być dłużej, niż my możemy sobie na to pozwolić. Dzieci po prostu kochają zabawę i tylko od nas zależy, jak pozwolimy im zaspokoić tą potrzebę i co im zaoferujemy. Bo to od nas zależy czy pozwolimy na całodniowe oglądanie bajek, czy zabierzemy na plac zabaw. Dziś place zabaw dla dzieci – dobry producent wyposaża we wszystko co najlepsze. Mnóstwo huśtawek i zjeżdżalni. Są też ogromne piaskownice, w których małe dziewczynki mogą robić wyborne babki z piasku. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie i w większości przypadków o wiele bardziej woli to, niż siedzenie przed komputerem.

Dzieci XXI wieku wcale nie są zniszczone przez technologię. To rodzice często by zająć czymś dziecko, podsuwają mu ją po sam nos. A ono żywo reaguje, bo to rozrywka. Jeśli jednak zaprowadzimy dziecko na plac zabaw, na pewno nie będzie ono miało nam tego za złe. Będzie po prostu szczęśliwe.