Podarunek z okazji imienin

U nas w kraju mamy wyznawców dwóch filozofii; jedni obchodzą swoje urodziny, inni wolą celebrować imieniny ponieważ ich zdaniem wypominanie wieku jest nie na miejscu. Często jest to zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. W tym przypadku jedni niespecjalnie rozumieją decyzję innych, jednak tak to już jest od wielu, wielu lat. Natomiast faktem, który łączy obie strony jest kwestia upominek; prezent na imieniny, czy to urodziny zawsze sprawia problem.

Imieninowy upominek, czy urodzinowy prezent? 

prezent na imieninyZwykle wydaje się, że urodziny są wydarzeniem obchodzonych huczniej, z większą pompą, dlatego też podarki jakie powinno się przynieść jubilatowi powinny być okazałe, szeroko omawiane i porządnie przemyślane. Natomiast imieniny często postrzegane są jako spotkanie o mniejszym natężeniu, najczęściej obchodzonym przez ludzi starszych w związku z tym prezent na imieniny to kwestia, której nie porusza się równie często ponieważ solenizantowi nieszczególnie zależy na materialnym wymiarze obchodów jego święta. Tak czy inaczej jeżeli jest się zaproszonym, nie wypada przecież przyjść z pustą ręką,dlatego też należy poważnie rozważyć, co takiego powinniśmy ze sobą przynieść. Najczęściej mówi się o prezentach alkoholowych. Najczęściej jest to dobre wino, czy koniak jednak warto zastanowić się nad czymś bardziej spersonalizowanym.

Jest przecież wiele możliwości; można zakupić wieczne pióro, biżuterię z grawerem, sprawić komuś przyjemność i zaprosić go w jakieś miejsce, które rzadko odwiedza,a jako fan kultury, czy sztuki chciałby zaglądać tam wcześniej. Wystarczy tylko ruszyć głową i dobrze pomyśleć z czym dana osoba nam się kojarzy i co mogłoby sprawić jej przyjemność. Tym sposobem wymiernie umilimy solenizantowi obchody jego święta.