Polecane olejki konopne

Konopie to rośliny niezwykłe, towarzyszące ludzkości od początków cywilizacji. Jednakże wiedzieć trzeba, że ich zastosowanie w dzisiejszych czasach jest znacznie szersze, aniżeli kiedykolwiek wcześniej, gdyż są bazą mnóstwa produktów prozdrowotnych.

Zakup naturalnego oleju konopnego

naturalne olejki konopne cbgNa początku zaznaczyć trzeba iż wszystkie produkty z konopi włóknistych, dostępne w sklepach są w stu procentach legalne i bezpieczne. Jest tak, ponieważ mogą zawierać, maksymalnie, 0,2% tetrahydrokannabinolu (THC),czyli substancji psychoaktywnej, wywołującej odurzenie oraz powodującej psychiczne uzależnienie. Natomiast jeśli chodzi o zawartość kannabigerolu (CBG), może być w nich od kilku do kilkudziesięciu procent tej substancji czynnej. Co ważne, naturalne olejki konopne CBG są tańsze od standardowych olejków CBD i to często o nawet kilkadziesiąt złotych. Gdy natomiast idzie o to, gdzie je kupować, najlepiej to zrobić w internecie, ponieważ tam znajdziemy największy ich wybór. Niemniej jednak, warto również wiedzieć, że najbardziej korzystny, od strony ekonomicznej, jest jednorazowy zakup kilku opakowań, wszak wówczas można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jeżeli natomiast wahamy się co do procentowej zawartości kannabigerolu, warto, zwłaszcza na samym początku, stawiać na olejki o niskiej lub umiarkowanej zawartości tej substancji aktywnej. Dlaczego? Ponieważ wysoka zawartość wskazana jest, tak naprawdę, tylko tym osobom, które borykają się z poważnymi chorobami i dolegliwościami.

Zdecydowanie warto kupić olej konopny CBG, albowiem jest to wyrób bezpieczny, niedrogi i, co najważniejsze, skuteczny w terapiach wielu schorzeń. Warto również podkreślić iż regularne stosowanie tych produktów profilaktycznie, chroni przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi.