poliwęglan kanalikowy

Poliwęglan kanalikowy do domu

Postanowiłam, że w domu zamontuję sobie świetliki. Było z tym trochę dużo roboty, ale postanowiłam się tym nie przejmować, ponieważ przecież dla wygody nieraz trzeba się nieco nagimnastykować. 

Poliwęglan kanalikowy – jakie ma zastosowanie?

poliwęglan kanalikowySłyszałam w jakimś programie telewizyjnym o właściwościach, jakie ma nowoczesny poliwęglan kanalikowy i tak mi utkwiło w pamięci. Może to był jednak poliwęglan litowy. Podejrzewam zresztą, że ich cechy jedynie nieznacznie się od siebie różnią. Pamiętam jednak, że poliwęglan lity jest podobno droższy niż ten kanalikowy zwany też komorowym. Nie miało dla mnie znaczenia, jakie dokładnie będą płyty poliwęglanowe, z których wykonam sobie świetliki. Ważne, żeby właśnie były one z tego tworzywa, bo tak się nasłuchałam pozytywnych opinii. Świetliki z poliwęglanu ponoć są bardzo wygodne. Nie każdemu się one podobają, ale mnie bardzo. Zwłaszcza, jak usłyszałam o tym, że poliwęglan jest tak bardzo odporny, zapragnęłam mieć z niego świetliki. Wiem, że mój znajomy z kolei sprawił sobie daszek z poliwęglanu i także zachwala. To tym bardziej przekonało mnie, że poliwęglan musi być dobrym wyborem. W programie słyszałam też, że poliwęglanu używa się do tworzenia wiat przystankowych, altan. Poza tym poliwęglan może być także wypełnieniem balustrad, drzwi czy okien. Generalnie poliwęglan bardzo się sprawdza, więc jestem pewna, że jak sobie zrobię te świetliki, to będę zadowolona. Na pewno podzielę się wtedy opinią już po zamontowaniu.

Chcę dodatkowo, żeby płyta poliwęglanowa była przykryta specjalną folią odporną na promienie UV, dzięki temu podobno mniej ciepła dostaje się latem do pomieszczenia, a wiadomo, że w upał to szczególnie może być uciążliwe. Tym bardziej, że im wyżej w domu, tym bardziej się te przestrzenie jednak nagrzewają. No, ale fachowcy mi doradzali, więc wiem już co i jak.