Pomysły na upominki dla gości

Zanim zdecydujemy się zorganizować imprezę okolicznościową, na pewno rozważamy także kwestię zaproszenia gości. Na weselach i chrzcinach utarł się zwyczaj obdarowywania ich choćby drobnym upominkiem, który wyrazi wdzięczność za udział we wspólnym świętowaniu. Prezent nie musi być wcale drogi. Ważne jest, by każdy z gości otrzymał coś, co sprawi, że poczuje się wyróżniony.

Podziękowania w formie oryginalnych upominków

upominki podziękowania dla gościObdarowując przybyłe na przyjęcie weselne osoby, należy podzielić je wcześniej na grupy. Dla rodziców, chrzestnych, dziadków oraz świadków powinny zostać przewidziane większe spersonalizowane prezenty. Ważne jest to, by wybrać coś, co realnie przypadnie im do gustu. Mogą to być pięknie zdobione unikatowe egzemplarze alkoholi ze specjalnie stworzoną etykietą – o ile dana osoba pija napoje procentowe. Dla miłośników słodkości, warto zamówić ozdabiane kosze ze słodyczami w specjalnych pudełkach z dedykacją lub w zestawie z elementami domowej porcelany. Do wyboru są też zestawy smacznych herbat z zaparzaczem i słodkim dodatkiem w środku. Dla rodziców można wybrać także personalizowane poduszki, albumy ze zdjęciami rodziny, a także… wykupić udział w wycieczce lub wizytę w spa. Jeśli wiemy, co lubi konkretnie dana osoba, warto uderzyć też w jej upodobania. Dla miłośników literatury ciekawym pomysłem na prezent będzie książka z dedykacją. Jeśli chodzi o upominki podziękowania dla gości, to wybór będzie naprawdę duży, jednak nie dla wszystkich musimy organizować duże paczki prezentowe. Wystarczy sam gest i dobranie estetycznych lecz kojarzących się z imprezą i oddających jej charakter gadżetów.

Dla większości gości, poza najbliższą rodziną, warto rozważyć zamówienie większej ilości cukierków ze spersonalizowaną etykietą upamiętniającą wydarzenie lub magnesy na lodówkę, które po powrocie do domu każdy będzie mógł umieścić w widocznym miejscu. Drobne podarki z powodzeniem znajdziemy na stronie internetowej.