Poszukiwanie zatrudnienia w Hamburgu

Tydzień temu wraz z moim mężem przeprowadziliśmy się do Hamburga. Już od dawna planowaliśmy ten wyjazd. Jest to bardzo ładne miasto, w którym mój mąż pracuje na co dzień w firmie spedycyjnej. Ja na razie nie pracuję, ale bardzo chciałabym to zmienić. W Polsce zajmowałam się opieką nad dziećmi.

Znalezienie pracy opiekunki do dzieci

szukam pracy jako opiekunka w hamburguZależałoby mi na tym, aby również tutaj znaleźć sobie taką pracę. Nie chcę cały dzień siedzieć w domu, to nie dla mnie. Muszę czymś się zajmować, tym bardziej, że mojego męża ciągle nie ma w domu. Słyszałam, że istnieje tutaj taka strona internetowa, gdzie bezrobotni mogą wrzucać swoją propozycje pracy. Polega to na tym, że trzeba się dobrze zaprezentować. Postanowiłam, że też tak zrobię. Weszłam na te stronę i założyłam sobie profil. Wpisałam w tytule: szukam pracy jako opiekunka w hamburgu, licząc, że ktoś kto oferuje pracę, zobaczy moją propozycję. Przez pierwsze dwa tygodnie nikt się nie odzywał. Bardzo mnie to martwiło. Na szczęście odezwała się w końcu do mnie jakaś kobieta

, która szuka opiekunki do swojej czteroletniej córki. Skontaktowała się ze mną i porozmawiałyśmy o tym, jakie mam doświadczenie, wykształcenie, oraz czy znam język. Na szczęście w szkole uczyłam się języka niemieckiego i dobrze nim operuję. Zgodziła się mnie przyjąć na jeden miesiąc, na próbę. Od razu się ucieszyłam i poinformowałam swojego męża, który również jest zadowolony i dumny, ze znalazłam sobie pracę.

Dwa dni później zaczęłam swoją pierwszą pracę w Hamburgu, w dodatku jako opiekunka, o czym bardzo marzyłam. Dziewczynka jest bardzo grzeczna. Dobrze mi się pracuje. Po dwóch tygodniach moja pracodawczyni powiedziała mi, że przyjmie mnie na kolejny rok. Cieszę się bardzo, będę mogła zbierać nowe doświadczenie, które będzie mi później potrzebne.