Potrzebowałam kupić stabilną walizkę

 

Ostatnio dość sporo podróżuje i muszę brać ze sobą duży bagaż. Moja dotychczasowa walizka sprawuje się bardzo dobrze ale ma jeden defekt. Kiedy jest zapakowana po brzegi często się przechyla i przewraca. Trzeba ją cały czas trzymać albo opierać o ścianę. Postanowiłam zakupić coś bardziej stabilnego, ponieważ przy dłuższych podróżach zaczyna to być irytujące.

Sprzedawczyni poleciła mi walizkę na 4 kołach

walizki na 4 kółkachW przerwie pomiędzy kolejnymi podróżami udałam się do sklepu. Rozglądałam się chwilę, ale postanowiłam zasięgnąć rady specjalisty. Zapytałam miłej sprzedawczyni jakie walizki poleca na tak częste i liczne podróże. Dowiedziałam się od niej, że najbardziej stabilne są walizki na 4 kółkach. Takie walizki ciężko przeważyć na którąś ze stron, ponieważ ma dobre oparcie na kołach. Są one dość sporo, trochę większe niż te które posiadają tylko dwa koła, ale ponieważ zależy mi na pojemności walizki jest to dla mnie zaleta. Sprzedawczyni zaproponowała mi kilka modeli. Wybrałem walizkę z miękkiego materiału, na dość dużych jak na walizkę kołach. Koła były skrętne, umożliwiało więc to zarówno jazdę walizką z tyłu jak i trzymanie ją z boku siebie. To również jest bardzo przydana cecha walizek, przy długich podróżach. Czasami na przykład przy ruchomych schodach łatwiej jest mieć walizkę obok siebie niż za plecami. Poza tym w tej pozycji ręka mniej się męczy.

Kupiłam walizkę. Niedługo po tym, mogłam ją sprawdzić w kolejnej podróży. Mimo że, mój bagaż był znów mocno zapakowany walizka była stabilna i nie przewracała się. Nawet kiedy do zewnętrznej kieszonki włożyłam dużą butelkę z piciem nie miałam problemów z postawieniem walizki luźno. Przy moim starym bagażu nie byłoby to możliwe. Jestem bardzo zadowolona z mojej nowej walizki. Podróż stała się o wiele przyjemniejsza.