Potrzebowałem wycenić mieszkanie

Ostatnio w spadku po moich rodzicach odziedziczyłem mieszkanie. Z racji tego, że było mi ono zbędne a nie chciałem bawić się w remont i wynajem, postanowiłem je sprzedać. Problem pojawił się przy wycenie mieszkania, kompletnie się na tym nie znałem. Uznałem, że zostawię to profesjonalistom, nie chciałem sprzedać mieszkania za pół darmo.

Poszukiwania osoby od wycen mieszkań

koszt wyceny mieszkania olsztynZanim jednak wziąłem się za poszukiwania odpowiedniej firmy, postanowiłem zorientować się w cenach sprzętu AGD i RTV, który był na wyposażeniu mieszkania. Co w lepszym stanie zostawiłem aby służyły komuś w przyszłości. Jednak telewizor był już na tyle stary, że stwierdziłem, ze trzeba go stąd zabrać, będzie bardziej odstraszał niż przyciągał potencjalnych kupców. Gdy wróciłem do swojego mieszkania od razu włączyłem komputer i w wyszukiwarce wpisałem frazę – koszt wyceny mieszkania olsztyn. Wyskoczyło mi wiele pozycji, zdecydowałem się skontaktować z firmą, która cieszyła się najlepszymi opiniami wśród użytkowników, ceny również wydawały się korzystne. Po drugiej stronie odezwał się miły pan. Po opisaniu mojej sytuacji i uzgodnieniu dogodnego terminu spotkania pozostało tylko czekać. O umówionej godzinie punktualnie w mieszkaniu moich rodziców pojawił się fachowiec od wyceny. Całość zajęło nam kilka godzin, jednak gdy usłyszałem ile to mieszkanie jest warte musiałem usiąść z wrażenia.

Okazało się, że wartość mieszkania jest sporo większa niż sądziłem, nawet po odjęciu prowizji przy pomocy w sprzedaży mieszkania miałem dostać kilkanaście tysięcy więcej niż początkowo sądziłem. Byłem bardzo zadowolony, że skontaktowałem się z fachowcem w tej dziedzinie. Teraz tylko pozostaje czekać na kupca chętnego kupić to mieszkanie. Liczę, że pójdzie to równie szybko i sprawnie.