wycena mieszkań

Praca rzeczoznawcy majątkowego i wycena mieszkań

Zarówno w Polsce jak i innych krajach istnieją zawody zaufania publicznego. Należą do nich między innymi: lekarze, adwokaci, a także rzeczoznawcy majątkowi. Ich zajęcia przynoszą znaczne korzyści materialne, jednak nie należą do najłatwiejszych.

Czy wycena mieszkań to dobra praca?

wycena mieszkań

Aby rzeczoznawca mógł rozpocząć pracę w swoim zawodzie musi skończyć odpowiednie studia, odbyć płatne praktyki zawodowe u innego rzeczoznawcy, a następnie w Warszawie zdać egzamin państwowy. Po zdanym egzaminie od razu możemy otwierać własne biuro. Oczywiście możemy się specjalizować w konkretnym rodzaju nieruchomości. Wydawać się może, iż tania wycena mieszkania wykonana w Warszawie jest najlepszym wyborem, bo w końcu mieszkań jest najwięcej. Aczkolwiek wycena domów może być równie opłacalna, a w dodatku przy wycenie domu jednorodzinnego otrzymamy większe wynagrodzenie niż przy szacowaniu wartości nawet dużego mieszkania. Na rynku nieruchomości spotykana jest także wycena nieruchomości komercyjnych oraz biurowych, ale ich obrót jest mniejszy w porównaniu do budynków mieszkalnych, nawet w Warszawie, gdzie jest ich najwięcej. Dodatkowym atutem warszawskiego rynku jest to, iż nie tylko liczba najróżniejszych budynków jest spora, to ceny w Warszawie są najwyższe w całym kraju, czyli oznacza to wyższy zarobek dla rzeczoznawcy. Aczkolwiek sama wycena nieruchomości to wbrew pozorom nie jedyne zajęcie osoby, która zawodowo szacuje wartość nieruchomości. Musi ona radzić sobie często z obsługą klientów, którzy nie należą do najłatwiej grupy klientów.

Do stałych obowiązków należy również nieustanne dokształcanie się, a także zmagać się z konkurencją, bo osób chętnych do zostania rzeczoznawcą majątkowym nie brakuje. Jednakże, jakiego zawodu byśmy nie wykonywali, powinien on sprawiać nam przyjemność i dawać satysfakcję.