Praktyczny stój do kąpieli zimowych

Morsowanie to nic innego jak zimowa kąpiel w otwartym zbiorniku wody np. w jeziorze. Wygodny strój do morsowania jest bardzo ważny. Ponad to ważne jest to by był uszyty, tak żeby można go było szybko ściągnąć. Zazwyczaj jest to jednoczęściowy kostium z zamkiem na klatce piersiowej. Taka wersja może występować zarówno dla kobiet jak i da mężczyzn.

Strój kąpielowy i czapka na głowę

strój do morsowaniaMorsowanie staje się coraz bardziej popularne. Regularne kąpiele w zimnej wręcz lodowatej wodzie podnoszą ogólną odporność. Zdecydowanie poprawia się wygląd skóry, poprawia się krążenie, zmniejszają bóle stawowe. Kobiety zdecydowanie częściej wybierają jednoczęściowy strój do morsowania. Są również stroje dwuczęściowe. Najważniejsze, żeby stroje były dobrze dopasowane. Za duży strój kąpielowy będzie przepuszczał wodę i nie będzie to przyjemne. Mężczyźni wolą spodenki, które chronią górne partie nóg. W zależności od podłoża, niektórzy ubierają tylko skarpety, a inni buty. Ważne jest nakrycie głowy oraz rękawiczki. Chronią przed wiatrem, chłodem oraz lodowatą wodą. Stroje do morsowania muszą być łatwe do ściągania. Często wychodząc z zimnej wody jest niewiele czasu by szybko się ogrzać. Dlatego strój do morsowania ma ogromne znaczenie. W sklepach z odzieżą sportową można znaleźć coraz więcej akcesoriów do morsowania.

Morsowanie jest oraz bardziej popularne. Korzysta z tego coraz więcej osób. Korzyści zdrowotne wynikające z morsowania są bardzo duże. Dlatego coraz więcej strojów i akcesoriów do morsowania można kupić w sklepach sportowych. Cena za takie akcesoria to koszt około 50-250 złotych. Stroje do morsowania dostępne są w sklepach cały rok. Jednak w okresie jesieni i zimy zawsze jest największy wybór strojów do morsowania i innych przydatnych artykułów.