Proces rehabilitacji po endoprotezie

Zawsze byłam osobą w pełni sprawną i niezwykle aktywną fizycznie. Starałam się utrzymywać ten stan, mimo mojego już dosyć podeszłego wieku. Długo sprzeciwiałam się leczeniu mojego obolałego biodra. Wolałam się faszerować lekami przeciwbólowymi. Ale nadszedł w końcu czas, kiedy lekarz powiedział mi, że wstawienie endoprotezy to dla mnie jedyne rozwiązanie.

Jaką rehabilitację zaleca się po endoprotezie?

rehabilitacja endoprotezaByłam zrozpaczona, ale lekarz zdołał mnie uspokoić. Wytłumaczył na czym polega taki zabieg, i dał mi nawet małą broszurę na temat późniejszej rehabilitacji. Broszurka zatytułowana była: rehabilitacja endoproteza, i zawierała bardzo przydatne informacje na temat tego, jak przebiega proces rehabilitacji po wstawieniu endoprotezy. Co najważniejsze wszystkie informacje były napisane przystępnym językiem zrozumiałym nie tylko dla lekarzy, ale także dla laików. Dzięki temu dowiedziałam się, że skuteczna rehabilitacja po wstawieniu endoprotezy jest dosyć długa ale zupełnie bezinwazyjna i bezbolesna. Już po tygodniu od zabiegu można zostać wypisanym ze szpitala do domu i proces leczenia kontynuować w domu. Nie ma nawet konieczności zapisywania się na specjalne zabiegi do ośrodków rehabilitacyjnych, ponieważ do takiej rehabilitacji nie są potrzebne specjalistyczne sprzęty. Teraz byłam już spokojna i zadowolona. Nie pozostało mi nic innego, jak zgodzić się na zabieg.

Już wkrótce przekonałam się, że rehabilitacja po wstawieniu endoprotezy chociaż długa i żmudna jest bardzo prosta i przyjemna. W szpitalu głównie uczyłam się podczas nie podstawowych czynności, jak wstawanie z łóżka czy odpowiednie ćwiczenia pozwalające na utrzymanie odpowiedniego krążenia w kończynach dolnych. Następnie zostałam wypisana do domu i zapewniałam sobie prywatnego rehabilitanta.