implanty stomatologiczne

Próchnica i choroby dziąseł u dzieci

Jednym z najbardziej pożądanych nawyków, które rodzice mogą zaszczepić swoim dzieciom jest nawyk dbania o higienę jamy ustnej. Już o najmłodszych lat warto przyzwyczajać malucha do mycia zębów.

Kiedy żółkną zęby warto zainwestować w wybielanie

implanty stomatologiczneKiedy jest jeszcze niemowlęciem, wystarczy oczyszczanie dziąseł wacikiem zmoczonym w wodzie. Z kolei kiedy pojawią się pierwsze ząbki, należałoby zakupić odpowiednią pastę i szczotkę dla dzieci i najpierw samodzielnie szczotkować zęby,zaś potem pilnować by maluch robił to rano i wieczorem, a także dokładnie. Wtedy niepotrzebny będzie ani dentysta ani chirurg stomatolog we Wrocławiu, który musiałby usuwać mleczne zęby, które są również podatne na próchnicę. O te pierwsze zęby trzeba dbać ponieważ jeżeli trzeba będzie je usunąć, to nie da się wstawić takiego uzupełnienia, jak implanty stomatologiczne we Wrocławiu, więc dziecko będzie musiało czekać do wyrośnięcia zęba stałego, czyli nawet do okresu szkolnego. Jak najwcześniej trzeba również zabierać malucha na wizyty kontrolne. Najlepiej wybrać stomatologa dziecięcego. Pokaże on malcowi w jaki sposób dbać o zęby, jak je szczotkować i pokaże sprzęt do borowania, a także takich czynności wybielanie zębów. Oprócz ząbków, trzeba też zwracać uwagę na dziąsła ponieważ ich choroby są niezwykle bolesne, a więc leczenie chorób dziąseł u dziecka będzie bardzo nieprzyjemne. Lepiej temu zapobiegać. By uchronić malucha przed próchnicą można także zastosować lakowanie, czyli zabezpieczanie zębów, szczególnie tych, które mają naturalne bruzdy. Ponadto dobry stan jamy ustnej wspomaga także odpowiednia zdrowa dieta z jak najmniejsza ilością słodyczy.

Kiedy wybieramy się do lekarza, takiego jak chirurg dziecięcy we Wrocławiu czy specjalista zajmujący się dziedziną jaką jest leczenie przepukliny pachwinowej u dzieci, dobrze jest od razu odwiedzić stomatologa w tej samej klinice.

Więcej informacji na Sky-med.com.pl