Profesjonalne czyszczenie dywanów

Dywany są niezastąpioną ozdobą pomieszczeń, dodają im ciepła i stylu. Jednak każdy, kto kiedykolwiek posiadał dywany zdaje sobie sprawę, że wymagają ciągłego czyszczenia, bowiem szybko ulegają zabrudzeniom, które nierzadko ciężko jest usunąć. Regularne czyszczenie ważne jest również ze względów zdrowotnych, gdyż zaniedbane dywany są siedliskiem bakterii i roztoczy. 

Odkurzacze piorące do dywanów 

profesjonalny odkurzacz piorący do dywanówSamo odkurzanie dywanów często nie wystarcza, gdy w grę wchodzą inne zabrudzenia, takie jak plamy. Niewielkie dywaniki można wyprać ręcznie, jednak w przypadku dużych powierzchni niezbędny będzie profesjonalny odkurzacz piorący do dywanów. Jest to duże urządzenie, które posiada wiele funkcji – dokładnie oczyszcza, usuwa bakterie i roztocza, niweluje plamy i robi to bez nadmiaru wody, co w efekcie pozwala na szybkie osuszenie dywanów. Taki rodzaj odkurzaczy idealnie się sprawdza w użytku przy dużych powierzchniach dywanowych, na przykład w hotelach i pensjonatach. Wymagają one specjalny środków chemicznych, jednak są one bardzo wydajne i wystarczają nie wiele użyć. Najważniejszym działaniem tych urządzeń jest odsysanie piany, co powoduje pozostawianie niemal suchej powierzchni. Pompy, które pod dużym ciśnieniem wydzielają pianę sprawiają, że nawet dywany o długim włosiu są czyszczone dokładnie, a najgłębszy brud zostaje natychmiastowo usunięty. Warto jednak wcześniej dobrać sprzęt do rodzaju posiadanych dywanów, aby oczyszczanie przyniosło najlepsze rezultaty. 

Profesjonalny sprzęt do czyszczenia dywanów jest rozwiązaniem, które szybko i z niskim natężeniem hałasu pozwoli dokładnie oczyścić nawet duże powierzchnie dywanowe. Warto zastanowić się nad użyciem tego urządzenia, gdy dotychczasowe odkurzacze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, bądź na dywanach i wykładzinach pojawiły się plamy, których nie sposób usunąć ręcznie.