Profesjonalny terminal płatniczy

Podstawowym urządzeniem do rejestrowania sprzedaży jest kasa fiskalna, która przyjmuje wyłącznie zapłatę w formie gotówki. Kiedyś to wystarczało, ale dziś coraz więcej klientów chce płacić bezgotówkowo, bo tak jest szybciej i wygodniej.

Jak działa dzisiejszy terminal płatniczy?

terminale płatnicze bez abonamentuWprowadzenie do powszechnego użytku w handlu i usługach terminali płatniczych było świetnym posunięciem, które znacznie ułatwiło pracę nie tylko sprzedawcą, ale także płatności klientom. Wielu z nas stało się bardzo wygodnym i już nie nosi przy sobie gotówki, ponieważ zawsze można ją zgubić, a do tego trzeba mieć zawsze portfel, który zajmuje miejsce. Znacznie prościej jest mieć jedną kartę lub tylko telefon, aby móc dokonać dowolnej transakcji. Początkowo terminale płatnicze bez abonamentu obsługiwały wyłącznie transakcji od określonej kwoty, ale dziś robią to nawet przy płatności za dwa złote. Obecnie w sprzedaży znajdziemy wiele modeli terminali stacjonarnych i mobilnych, które będą pasować do sklepu spożywczego lub odzieżowego, kawiarni i restauracji czy salonu kosmetycznego. Przeważnie mają wielkość niewiele większą od tableta w przypadku stacjonarnych modeli, a mobilne mogą nawet wyglądać jak smartfon. Wybór urządzenia jest dowolny i zależy tylko od przedsiębiorcy i specyfiki firmy. Jeżeli klienci są obsługiwani przy stolikach lub poza siedzibą firmy, to idealne będą terminale mobilne, a w przypadku sklepów stacjonarnych lepiej się sprawdzą urządzenia podłączone na stałe do źródła zasilania.

Obecnie jest już niewielu przedsiębiorców, którzy w swojej firmie nie posiadają jeszcze terminala płatniczego i najczęściej dotyczy to mikro przedsiębiorstw lub niewielkich jednoosobowych biznesów, gdzie przeważnie każdy płaci gotówką i są to niewielkie kwoty.