Projekt obywatelski – nowe meble miejskie i parkowe

Każdy z was na pewno kojarzy takie akcje, które odbywają się w każdym mieście – czy to dużym, czy też mniejszym – co jakiś czas. Miasto dostaje pewien budżet, który może rozdysponować na kilka najciekawszych projektów obywatelskich.

Modernizacja ławek miejskich

ławki miejskieNieraz przechadzając się po mieście przemknęła mi przez głowę myśl, że przydałyby się nam nowe meble miejskie – stare pamiętały chyba jeszcze zeszłe stulecie, a poza tym nie mieściły się już w standardach dzisiejszego komfortu. Postanowiłam zasugerować projekt, który zakładałby modernizację najpopularniejszych miejsc publicznych w naszym mieście. Można by zmienić ławki do miast na takie, które byłyby wygodniejsze, a stojaki na rowery w końcu nie byłyby przerdzewiałe i mogłyby dobrze spełniać swoją rolę. Pracując nad projektem otrzymałam sugestię od moich przyjaciół, że meble parkowe można by zaprojektować w konkretny, nowoczesny sposób, tak, aby trochę przypominały najnowsze projekty mebli, które zazwyczaj widzi się w galeriach handlowych. Miałam pełną świadomość tego, że park i galeria handlowa to dwa zupełnie odrębne obiekty, o swoistych charakterach, ale zgodziłam się na mały kompromis. Spytałam mojego znajomego, który jakiś czas temu zamawiał meble do galerii handlowych o to, jakie projekty mu się najbardziej podobały, po czym stworzyłam ciekawy kompromis między nowoczesnymi meblami miejskimi, a akcentem klasycznym.

Postanowiłam swoje projekty dołączyć do mojego obiektu obywatelskiego, po czym rzetelnie przygotowałam wszystkie argumenty, które popierały mój wybór mebli miejskich. Póki co wiem, że dopracowałam swój projekt tak, że może zainteresować całą radę miejską, ale do ogłoszenia wyników w wyborach projektów zostało jeszcze trochę czasu. Z pewnością będę czekać z niepewnością na odpowiedź.