Projektujemy artykuły kreatywne ze sklejki

 

Materiał, jakim jest sklejka poza branżą budowlaną zapewnia szereg nowych, alternatywnych zastosowań, jakimi jest m. in. wykonywanie elementów na potrzeby makiet projektowych lub komponentów dekoracyjnych, takich jak np. przestrzenne litery lub projektów wykreślanych w programach typu CAD. Technologia wykorzystująca głowicę laserową umożliwia nam realizację konceptów o dowolnej formie.

Technologia cięcia laserowego artykułów ze sklejki

cięcie sklejki laseremBardzo popularne w ostatnim czasie staje się personalizowanie elementów wystroju mieszkań. Indywidualne projekty liter z inicjałami czy układające się w imię dziecka poszczególne znaki sprawiają, że nasze mieszkanie nabiera przytulnego charakteru. Dzięki zastosowaniu technologii jaką jest skuteczne cięcie sklejki laserem mamy możliwość realizacji nawet wymagających projektów. Ciekawym zastosowaniem użytkowym w zakresie obróbki sklejki za pomocą głowicy laserowej jest m. in. wykonywanie elementów makiet projektowych. Wykreślone w specjalistycznych programach przeznaczonych do grafiki wektorowej elementy umożliwiają szybką i sprawną realizację konceptu nowego osiedla lub innych obiektów o przeznaczeniu użytkowym. Kolejną funkcją, jaką spełnia technologia cięcia sklejki przy pomocy lasera jest wykonywanie elementów przeznaczonych na potrzeby wykonywania prac kreatywnych oraz artystycznych. Indywidualne projekty napisów czy ramek pozwolą nam na stworzenie atrakcyjnych wizualnie kartek okolicznościowych oraz mogą być ciekawą formą na stworzenie osobistego albumu pełnego wspomnień.

Wykonanie projektów cięcia laserowego sklejki na specjalne zamówienie może być przede wszystkim uzależnione od wymiarów przygotowanego konceptu. Ceny za wykonanie pracy na materiale o grubości od 3,4mm do 10mm dla prac o gabarytach do 100m za 1mb wynoszą odpowiednio od 1,50zł do 5,50zł. W przypadku większych prac (do 1000m) cena za 1mb mieści się w zakresie od 1,20zł do 4,20zł, natomiast dla prac wielkoformatowych powyżej 1000m cennik uzgadniany jest indywidualnie.