Prowadzę skup srebra i złota

 Prowadzę skup złota, srebra i monet w Bydgoszczy. Jednak to nie był mój pierwszy pomysł na biznes. Na początku myślałam o otworzeniu lombardu, komisu czy czegoś podobnego. Wtedy mogłabym tam przyjmować i sprzedawać różne rzeczy, takie jak poszukiwana elektronika. Jednak potem stwierdziłam, że musiałabym się wtedy znać na ilu rzeczach i umieć je wszystkie wyceniać.

Skup srebra to dobry biznes

skup srebra znajdujący się w BydgoszczyWolałam się jednak skupić na jednej rzeczy, a skup srebra znajdujący się w Bydgoszczy okazał się być dobrym pomysłem. Najważniejsze to sprawdzenie w jakim stanie jest biżuteria, bo akurat najczęściej biżuteria jest mi dostarczana. Rzadziej zdarzają się zegarki, jakieś monety okolicznościowe czy broszki i przypinki. Przy skupie liczy się próba złota i srebra i dodatki do biżuterii, na przykład kamienie szlachetne czy inne. Wtedy automatycznie wartość biżuterii wzrasta. Najczęściej przychodzą do mnie osoby, które są zmuszone coś sprzedawać, bo potrzebują środków finansowych. Rzadko się zdarzają kolekcjonerzy, którzy chcą coś wymienić czy kupić, bo chcą poszerzyć swoją kolekcję. Jednak mnie nie interesują powody, dla których ktoś do mnie przychodzi. Choć miło jest się spotkać z pasjonatem, który też zna się na rzeczy, czasem można się czegoś ciekawego dowiedzieć od nich. Mój skup działa na tej zasadzie, że ktoś może zastawić swoją biżuterię i dostaje pieniądze, kiedy zostanie ona sprzedana. Rzadko kiedy oferują wypłatę na miejscu, to jedynie za wartościowe przedmioty, które wiem, ze jestem w stanie szybko sprzedać.

Rzadko dostaję monety w swoim skupie, ale też je przyjmę jeśli są wartościowe. Zastanawiam się też nad znaczkami pocztowymi, ale nie wiem, czy ktoś się jeszcze tym zajmuje i kolekcjonuje znaczki. To chyba już zapomniane hobby.