Regeneracja turbin wykonana przez fachowca

 

Jako fachowiec jestem zwolennikiem korzystania z pomocy specjalistów w każdej sprawie, co do której sami nie mamy kompetencji. Strasznie mnie drażni, jeśli ludzie próbują sobie radzić samodzielnie, nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Turbiny regenerowane przez właściciela

regeneracja turbinNieraz kończy się to źle, a później specjalista musi się dużo bardziej napracować, żeby poprawiać po swoim kliencie. Nie wyobrażam sobie na przykład, aby regeneracja turbin mogła być wykonana przez osobę zieloną w tym temacie. Kiedy jednak ostatnio byłem właśnie w celu regeneracji u jednego ze znanych mi już fachowców, opowiadał, że to stały motyw. Nie raz i nie dwa przychodzą do niego klienci, którzy najpierw sami próbują poradzić sobie z problemem, a dopiero później decydują się skontaktować z fachowcem. Ich starania niestety są często nieudolne. Później ten mój, można powiedzieć, znajomy ma tylko więcej problemów. Kiedy za bardzo zaczynają mieszać w turbinach, przestają one totalnie działać. Za każdym razem tłumaczy takiemu delikwentowi, żeby przyszedł od razu do niego następnym razem, kiedy stwierdzi, że przyda mu się regeneracja turbin, a on to naprawi. Niestety, jak jeden już wie o tym, to przychodzi inny, który też woli sam majstrować przy turbinach. Ja tego nie popieram i nigdy nie próbuję czegoś sam naprawić, jeśli nie mam o tym zielonego pojęcia. Ludziom się wydaje, że sami sobie naprawią i zaoszczędzą, a często z własnej winy muszą więcej wydać. Sam jestem hydraulikiem i też strasznie denerwuje mnie, kiedy klient mówi, że próbował coś tam zrobić, ale nie pomogło.

Ja potem patrzę w te rury i widzę te starania. Jeden na dziesięciu klientów pewnie da radę sam sobie naprawić usterkę, ale większość nie wie nawet od czego zacząć. Nie powinni więc polegać w tych kwestiach na sobie.