Rodzaje i zastosowanie refleksoli

Polskie lata, z roku na rok, zdają się być coraz bardziej upalne. Tropikalne upały dają się we znaki i często już w czerwcu marzymy o nieco chłodniejszej pogodzie. Idealnym rozwiązaniem byłoby móc się schować przed męczącym upałem w domu. Jednak mieszkania nagrzewają się do tego stopnia, że często sami nie wiemy gdzie i jak się schłodzić. Jak osłonić się od prażącego słońca i stworzyć we własnym mieszaniu azyl, do którego przyjemnie będzie się wracało?

Zasłona, żaluzja i refleksola osłonią przed upałem

refleksoleLetnie upały są coraz bardziej intensywne i coraz częściej przypominają te, znane dotychczas tylko w krajach tropikalnych. Na domiar złego potrafią trwać nieprzerwanie nawet kilka tygodni, nie dając dnia wytchnienia. Warto więc pomyśleć o sposobie zabezpieczenia naszego mieszkania przed wchodzącym do środka gorącym powietrzem, tak abyśmy w jego zaciszu znaleźli przyjemną kryjówkę. Podstawowym sposobem na to aby przez okna nie atakowało nas upalne słońce, są różnego rodzaju rolety, żaluzje, czy chociażby klasyczne zasłony. Te ostatnie, wykonane z grubego, nieprzepuszczającego światła materiału, są z powodzeniem stosowane w hotelowych pokojach. Podobną rolę spełnią rolety, które, jeśli wykonane z materiału o niskiej przepuszczalności światła, będą stanowić dobrą izolację na gorące dni. Najnowszym produktem tego typu są refleksole. Zarówno zewnętrzne, jak i te wewnętrzne, poradzą sobie z atakującym nas w domu słońcem. Te drugie, odpowiednio dobrane, mogą nawet stworzyć efekt całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Refleksole, zamontowane w naszych oknach, pozwolą na utrzymanie we wnętrzu stałej, komfortowej temperatury, nawet w największe upały. Dopasowane odcieniem do wnętrza staną się dyskretną i użyteczną ozdobą mieszkania.

Jak się okazuje, właściwa izolacja budynku nie oznacza tylko ochrony przed chłodem w okresie zimowym. Ostatnie lata pokazały nam, że również latem musimy chronić nasze mieszkania przed wchodzącym przez okna skwarem. Zatem zanim zainwestujemy w klimatyzator, który nie każdemu służy, zainteresujmy się najpierw bardziej naturalnymi i mniej inwazyjnymi metodami schłodzenia naszego mieszkania.