Samochody zastępcze w wypożyczalniach

Prowadząc wypożyczalnię samochodów osobowych jakiś czas temu zdecydowałem się na poszerzenie zakresu usług, które klienci mogą u mnie zrealizować, a było to wynajmowanie samochodów zastępczych. Taki wynajem jest dla mnie o tyle wyzwaniem, że zamiast ustalać cen z klientem ustalałem wszystkie formalności z wybraną ubezpieczalnią, która ze mną kontaktuje się w sprawie rozliczeń.

Poszerzenie zakresu prowadzenia wypożyczalni

duża wypożyczalnia samochodów osobowych w Gdańsku

Zauważyłem po kilku miesiącach od prowadzenia takiej działalności, że praktycznie większość osób, która się do mnie zgłasza to klienci szukający samochodu zastępczego głównie z racji spowodowanego wypadku uniemożliwiającego poruszanie się własnym samochodem. Zawsze w takich sytuacjach uświadamiam moich klientów, że pierwsze, co muszą zrobić to kontaktować się z ubezpieczycielem, który dalej odzywa się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku, aby ustalić wszystkie warunki wynajmowania samochodu zastępczego i ściągnąć odpowiednie należności. Samochody wynajmowane na takiej zasadzie nie różnią się praktycznie niczym od samochodów, za które klienci płacą bezpośrednio. Duża wypożyczalnia samochodów osobowych w Gdańsku musi posiadać wiele wariantów na wynajem. Pojazdy w wypożyczalni są bardzo dobrze przystosowana i wcześniej dokładnie wyczyszczone. Sprawdzają to również pracownicy ubezpieczalni, z którą podpisałem umowę, gdyż również chcą, aby klient po skorzystaniu z moich usług był bardzo zadowolony i w przypadku poszukiwania kolejnego samochodu zastępczego w przyszłości na pewno odezwą się właśnie do mnie. Jak więc widać, wypożyczenie samochodu z OC sprawcy nie jest wcale takie trudne i na pewno każdy z was, jeśli kiedykolwiek będzie miał taką okazję, wynająć pojazd na takich zasadach będzie zadowolony z prostoty takiej usługi.

Przez czas prowadzenia takiego biznesu zauważyłem również, że wiele moich konkurencyjnych firm również zdecydowało się na taki ruch i skutecznie przyciąga do swojej firmy wielu klientów. Na pewno widzę duży potencjał w wynajmowaniu samochodów zastępczych.