Sklepy ze starymi meblami cieszą się popularnością

 

Klasyka sprzed lat powraca do naszych wnętrz. Okazuje się, że jesteśmy już trochę znudzeni i zmęczeni surowością nowoczesnych aranżacji. Z chęcią powracamy więc do starych stylów, które nadają w naszych domach specjalny klimat i wyjątkowość. Rośnie zainteresowanie kolonializmem. Coraz częściej kupowane są meble nawiązujące do tej epoki lub bezpośrednio z niej pochodzące. 

Powrót do mebli kolonialnych

sklep kolonialnySurowość nowoczesnych wnętrz powoli zastępowana zostaje powrotem do eleganckiej, pełnej ciepła i przytulności tradycji. Największą popularnością od paru lat cieszą się dwa style. Pierwszy z nich nawiązuje do Dalekiego Wschodu. Orientalne meble są jednak pełne przepychu, co nie jest dla każdego. Fanom elegancji, połączonej z dobrym smakiem i niepowtarzalnym klimatem na pewno przypadną do gustu meble nawiązujące do kolonializmu. Meble te zazwyczaj wykonane są ciemnego drewna. Niejednokrotnie są pięknie zdobione i urzekają kunsztem wykonania. W każdym większym mieście można spotkać nie jeden sklep kolonialny, w którym można zakupić zarówno współczesne wariacje na temat mebli kolonialnych, jak i oryginalne antyki. Te drugie są jednak na tyle drogie, że mało kto pozwala sobie na ich zakup. Sklepy kolonialne jednak nie narzekają na brak obrotów. Są na tyle dobrze zaopatrzone, że czasami nawet przyjeżdzają do nich specjalnie na zakupy ludzie spoza Polski. Trend powrotu do klasycznych styli zdominował bowiem nie tylko nasz kraj, ale cały świat.

Styl kolonialny, orientalny i tak dalej, wypierają powoli tak popularny na początku dwudziestego pierwszego wieku styl nowoczesny. Powracamy do elegancji i klimatycznych aranżacji, dbając o to, aby meble w naszych domach były wykonane z najwyższym kunsztem. Ogromną popularnością z tego względu cieszą się sklepy kolonialne.