Skuteczny gaz pieprzowy

Kończysz pracę późnym wieczorem, a podróż do domu odbywasz pieszo? Niezależnie od tego czy dzielnice przez, które przechodzisz należą do bezpiecznych, czy też nie warto zaopatrzyć się w coś, co pomoże nam w razie ataku. Jednym z elementów, którego z pewnością nie może zabraknąć w damskiej torebce jest gaz pieprzowy. Dziś przyjrzymy się jego działaniu i zastosowaniu. 

Jak używać gazu pieprzowego?

gaz pieprzowyGaz pieprzowy to element obrony osobistej, który większości z nas przychodzi na myśl w pierwszej kolejności. Warto jednak wiedzieć jak go prawidłowo wykorzystać, aby spełnił swoją funkcję. Przede wszystkim powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że w razie ataku powinniśmy działać szybko. Damska torebka jest bardzo często obiektem wielu żartów. Gaz pieprzowy nie powinien więc w niej zaginąć. Musimy mieć go pod ręką, aby w razie ataku możliwie najszybciej reagować. Z pewnością najlepszym miejscem na gaz pieprzowy będzie kieszeń kurtki. Bardzo często wracając wieczorem do domu chowamy dłonie do kieszeni by nie zmarznąć. Jeśli znajduje się w jednej z nich gaz pieprzowy nasza reakcja jest natychmiastowa. Wyciągamy rękę z kieszeni, a wraz z nią produkt. Napastnik nie będzie czekał, aż wygrzebiesz go z dna swojej torebki. Jeśli wyciągniemy już gaz pieprzowy kolejnym ważnym aspektem jest zachowanie spokoju. Ciężko o nim mówić, gdy zostaliśmy napadnięci, jednak to właśnie spokój jest naszym sprzymierzeńcem. Dzięki niemu możemy ocenić czy napastnik znajduje się w odpowiedniej odległości by strumień produktu go dosięgnął. 

Spokój jest również ważny, gdy posiadasz gaz, który przyjmuje postać chmury. W wietrzny dzień może okazać się on Twoim przeciwnikiem. Nie oznacza to jednak, że nie zadziała. Musisz jedynie wziąć pod uwagę kierunek wiatru, który powinien wiać w stronę napastnika.