Solidne formy z silikonu do gipsowych dekoracji

W swojej pracowni, w której spędzam wiele wolnego czasu mam sporo różnego rodzaju narzędzi i przedmiotów. Choć dla wielu mogą okazać się one niepotrzebne i zbędne są to tylko pozory. Dobrze wyposażony warsztat to komfort pracy, który pozwala rozwijać nasze umiejętności i kreatywność.

Foremki silikonowe do warsztatu

silikonowe formyWygoda podczas pracy jest niezwykle ważna dla każdego artysty. Dobrze wyposażony warsztat pozwala na rozwój każdego rękodzielnika. Bardzo lubię wykonywać odlewy figurek i różnego rodzaju dekorów, dzięki którym mogę ozdabiać stare meble, lustra czy ściany w pomieszczeniach. Wygodne i profesjonalne foremki wykonane z elastycznego silikonu są jednym z ważniejszych elementów w mojej pracowni. Formy mają różnego rodzaju kształty, dzięki którym mogę wykonać unikatowe jedyne w swoim rodzaju dekoracje. Jedyne co może mnie ograniczać podczas tworzenia takich dekoracji to moja pomysłowość i kreatywność. Jednak podczas pracy z formami i gipsem nie tylko liczy się nasza inwencja twórcza. Bardzo ważna jest również jakość przedmiotów, z jakich korzystamy podczas naszej pracy. Dobre foremki przy intensywnym używaniu nie powinny tracić swoich właściwości oraz się odkształcać. Silikonowe formy dedykowane są do gipsowych odlewów lub wyciskanych form z mas samoutwardzalnych. Dzięki takim formom otrzymać możemy elementy dekoracyjne, które są trójwymiarowe. Dekory takie nadają się do zdobienia ramek obrazów lub fotografii, mebli i szkatułek na biżuterię. Foremki silikonowe nadają się do różnego rodzaju materiałów, gdyż wykazują się dużą odpornością na działanie wysokich temperatur oraz odporne są na uszkodzenia mechaniczne. Ja w swojej pracowni używam jedynie sprawdzonych i dobrych jakościowo form. 

Każdy, kto chce spróbować swoich sił w pracy z gipsem, powinien zaopatrzyć się tak jak ja w dobre, trwałe i niezawodne foremki z silikonu. Dzięki temu nasza praca nie tylko będzie szła gładko, ale również figurki czy dekory, jakie będziemy wykonywać będą cechowały się wysoką jakością.